REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PNA Mam polisę… I co dalej

Mam polisę… I co dalej

-

Artykuł sponsorowany

– Czy ma Pan ubezpieczenie na życie? – Tak oczywiście. Każdy powinien się ubezpieczyć. Ja swoją polisę kupiłem… Ale, zaraz… Zaraz… Niestety tego typu rozmowy słyszymy bardzo często. Z jednej strony coraz częściej zabezpieczamy przyszłość swoich najbliższych wykupując ubezpieczenie na życie, z drugiej jednak bardzo rzadko pamiętamy o szczegółach naszej polisy.

REKLAMA

Na jaką kwotę jesteśmy ubezpieczeni? Kto jest beneficjentem tej polisy? Czy jest to polisa stała, czy terminowa? Kiedy ostatnio dokonywaliśmy w niej zmian? Niestety bardzo często polisy ubezpieczenia na życie lądują w szufladzie natychmiast po ich wykupieniu i tak naprawdę nigdy do nich nie wracamy. To błąd. Ubezpieczenie na życie powinno być adekwatne do naszej sytuacji życiowej i przynajmniej raz na kilka lat powinniśmy znaleźć kilka minut na jego analizę.

Zacznijmy od kwoty ubezpieczenia i pytania, czy jest ona wystarczająca.

Poznajcie Tomka – 45 letniego mechanika samochodowego z Norridge. Tomek wykupił ubezpieczenie na życie 15 lat temu, tuż po swoim ślubie, kiedy nabyli z żoną swój pierwszy dom. Zdecydował się na 100 tysięcy dolarów. Taka kwota pomogłaby żonie spłacić pożyczkę hipoteczną i utrzymać dom, gdyby nagle go zabrakło. Przez ostatnie 15 lat Tomek nie zajrzał do tej polisy ani razu. W tym czasie urodziła mu się trójka dzieci, a w 2014 roku przeprowadzili się do nowego, większego domu. 100 tys. dol., które kiedyś było w zupełności wystarczającą kwotą, dziś jest już tylko kroplą w morzu ewentualnych potrzeb.

Nasze potrzeby finansowe zmieniają się w ciągu życia. Kiedy dzieci się już usamodzielnią i staną się niezależne finansowo, możemy obniżyć kwotę ubezpieczenia na życie, a wraz z nią wysokość miesięcznych opłat.

Kolejna, niezwykle ważna kwestia, którą każdy posiadacz ubezpieczenia na życie powinien co jakiś czas aktualizować to beneficjenci polisy, czyli osoby, które otrzymają pieniądze po śmierci ubezpieczonego.

Najczęstszym przykładem są tutaj pieniądze trafiające do byłego współmałżonka osoby, która nie dokonała niezbędnych zmian w swojej polisie po przeprowadzonym rozwodzie. Takie niezaktualizowane polisy, zamiast zabezpieczeniem przyszłości, stać się mogą źródłem niepotrzebnych rodzinnych spięć.

Nie wszyscy również wiedzą o możliwości wskazania jako beneficjenta polisy dowolnej organizacji charytatywnej lub parafii. Pieniądze wypłacone przez firmę ubezpieczeniową trafią wtedy na konto organizacji, którą wspieraliśmy za życia. Kolejną opcją jest przekazanie pieniędzy bezpośrednio do domu pogrzebowego w celu pokrycia kosztów związanych z naszym pogrzebem.

Nie każde ubezpieczenie na życie wygląda tak samo. Podstawowa różnica to podział na polisy terminowe – wygasające po określonym czasie, oraz stałe – obowiązujące do końca życia. Polisy terminowe są zdecydowanie tańsze i często kupujemy je jako pierwsze ubezpieczenia na życie.
Warto sprawdzić datę, do kiedy obowiązuje nasza polisa terminowa. Czas biegnie z zawrotną prędkością i 10, czy 20 lat to długi okres tylko w teorii. Przed upływem ważności polisy terminowej mamy w większości przypadków opcję jej konwersji na polisę stałą, często bez konieczności poddawania się badaniom lekarskim. Kiedy polisa straci ważność, proces aplikacji trzeba zacząć od nowa. Koszt nowego ubezpieczenia może bardzo podskoczyć, albo nawet nie będziemy już w stanie nabyć ubezpieczenia na życie ze względu na obecny stan zdrowia, lub przebyte choroby.

Ubezpieczenia na życie nie są bardzo skomplikowanym produktem finansowym, ale ilość dostępnych opcji oraz elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę powoduje, że niezwykle ważna jest pomoc doświadczonego agenta. Osoby, która nie tylko sprzeda nam polisę, ale przede wszystkim wszystko dokładnie wszystko wytłumaczy, szczegółowo odpowie na pytania i nie zapomni o nas natychmiast po złożeniu ostatecznego podpisu.

Związek Narodowy Polski czyli Polish National Alliance (ZNP – PNA) to firma, która od ponad 138 lat stawia sobie za cel pomoc Polakom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Gorąco zachęcamy do kontaktu z ZNP (PNA). Nasi agenci chętnie przeanalizują z Państwem Wasze polisy ubezpieczeniowe, niezależnie od tego, kiedy i w jakiej firmie je Państwo kupiliście. Te kilka lub kilkanaście minut mogą w przyszłości oszczędzić Państwu i Waszym najbliższym sporo pieniędzy i bólu głowy.

Prosimy o kontakt z ZNP (PNA) pod numerem: (773)299-6559.

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks