REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Wizyta delegacji studentów i absolwentów EMBA z Polski

Wizyta delegacji studentów i absolwentów EMBA z Polski

-

Uczestnicy delegacji EMBA@UW i przedstawiciele PACC w Centrum Kopernikowskim fot. arch.PACC

Większość polskich delegacji, które odwiedziły PACC w ciągu ostatnich kilku lat, to misje handlowe, przedstawiciele agencji rządowych i instytucji wspierających rozwój gospodarczy i handel. We wtorek, 7 listopada, było trochę inaczej. Dzięki rekomendacji Konsulatu Generalnego RP do biura PACC przybyła 14-osobowa grupa studentów i absolwentów programu Executive Master of Business Administration (EMBA) z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Grupie towarzyszyła prof. Sue Cohen z University of Illinois, będąca jednocześnie koordynatorem i współorganizatorem pobytu delegacji w Chicago.

Program studiów Executive MBA przy Uniwersytecie Warszawskim powstał w r. 1991, już na początku polskiej transformacji, we współpracy z University of Illinois w Urbana-Champaign i był pierwszym takim programem w Polsce. W rozwoju programu kluczowe było wsparcie finansowe udzielone przez fundacje Forda i Mellona oraz USAID.

Jak dotychczas program ukończyło prawie tysiąc studentów, którzy obecnie są menedżerami wyższego szczebla w wielu polskich i międzynarodowych firmach, a niektórzy zajmują najwyższe stanowiska w administracji państwowej. To w dużym stopniu właśnie dzięki absolwentom takich programów polska gospodarka rozwija się dynamicznie i ma się coraz lepiej, a ekspansja polskich firm na rynek północnoamerykański jest coraz częstsza. To kolejny przykład i potwierdzenie tego, jak pomocna i ważna była rola amerykańskich agencji rządowych i biznesu w rozwoju gospodarczym od samego początku przemian w Polsce po 1989 roku.

Możliwe, że to właśnie sprawiło, iż mimo po części akademickiego charakteru wizyty przedstawiciele PACC, którzy przyjęli delegację, łatwo i szybko z jej uczestnikami znaleźli wspólny język. A trzygodzinna dyskusja na temat roli PACC w rozwoju gospodarczym w rejonie Chicago i wspomaganiu wymiany handlowej pomiędzy Polską a USA, a także o historiach sukcesu przedsiębiorców polskiego pochodzenia w USA, minęła szybciej, niż spodziewali się tego wszyscy jej uczestnicy.

Bogdan Pukszta

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

PACC POLECA:

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju firmy i/lub kariery. W najbliższych dniach i tygodniach tego roku PACC poleca następujące okazje:

Technology Summit (prestiżowa impreza konferencyjno-wystawiennicza organizowana po raz pierwszy przez Schaumburg Business Association; wstęp – 75 dol. członkowie SBA, 125 dol. pozostali)

środa, 15 listopada, 7.30 – 15.00
American Society of Anesthesiologists, Inc., 1061 American Lane w Schaumburgu
Rejestracja i dodatkowe informacje: schaumburgbusiness.com lub 847-413-1010

European Business Networking Event (spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata – 10 dol. członkowie, 20 dol. pozostali)

środa, 15 listopada, 17.30 – 19.30
InterContinentalChicago, 505 N. Michigan Ave. w Chicago
Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub e-mail info@polishamericanchamber.org

Business Resource Fair 2017 (impreza informacyjno-networkingowa dla uczniów North-Grand High School i ich rodziców sponsorowana przez Northwest Connection Chamber of Commerce. Możliwość bezpłatnego uczestnictwa i promocji dla organizacji typu not-for-profit, miejskich i stanowych agencji oraz firm członkowskich NWCCC)

czwartek, 16 listopada, 13.00 – 18.00
North Grand High School, 1900 W. Jackson Blvd. w Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: nwconnection@gmail.com lub 773-558-8743

Instagram This (bezpłatna interaktywna sesja informacyjna dla właścicieli nowych małych i średnich firm na temat wykorzystania Instagramu jako kanału promocji w planie marketingowym firmy)

piątek, 17 listopada, 9.30 – 11.00
City of Chicago Department of Business Affairs and Consumer Protection, 121 N. LaSalle St., R. 805 w Chicago
Dodatkowe informacje: tel. 312-744-2086 lub e-mail BACPoutreach@cityofchicago.org

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks