REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Świąteczne zakupy stymulacją ekonomiczną kraju

Świąteczne zakupy stymulacją ekonomiczną kraju

-

Czarny Piątek, a po nim… Sobota Wsparcia Drobnej Przedsiębiorczości!
Okres świątecznych zakupów, którego tradycyjnym początkiem od 1932 r. jest Black Friday (Czarny Piątek), ma olbrzymie gospodarcze znaczenie –  ocenia Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC).

Ale biorąc pod uwagę, że robienie zakupów przez Internet zyskuje na popularności, możliwe, że wpływy z zakupów w tzw. Cyber Monday będą jeszcze większe niż w Czarny Piątek. A dodatkowo mamy też w tym roku przypadającą na 24 listopada Small Business Saturday, czyli Sobotę Wsparcia Drobnej Przedsiębiorczości.

Zapoczątkowana w 2010 r. przez American Express i usankcjonowana rezolucją Senatu USA w 2011 r., Small Business Saturday staje się coraz powszechniejszą okazją do celebrowania różnorodności i znaczenia drobnej przedsiębiorczości w amerykańskiej gospodarce w okresie świątecznych zakupów. Według danych US Small Business Administration, między pierwszym kwartałem 1993 r. a trzecim kwartałem 2016 r., małe firmy stworzyły 61,8 proc. nowych miejsc pracy i stanowiły 99,7 proc. firm zatrudniających pracowników z wynagrodzeniem.

Jednym z głównych celów ustanowienia Small Business Saturday była zachęta do tego by był to dzień wsparcia biznesów, które funkcjonują w dzielnicach czy okolicach zamieszkania klientów, aby był to dzień wsparcia lokalnych firm. To właśnie dlatego, oprócz American Express i Small Business Administration, sobotę małych firm promują coraz częściej lokalne izby gospodarcze. W tym roku do koalicji Small Business Saturday przyłączyła się też Polsko Amerykańska Izba Handlowa (PACC). Właścicieli biznesów i ich potencjalnych klientów zachęcamy do odwiedzenia strony ShopSmall.com.

Nie mająca dzielnicowych czy municypalnych granic PACC, proponuje by członkowie i sympatycy Izby a także czytelnicy ,,Dziennika Związkowego” w sobotę 24 listopada i przez cały okres świąteczny pamiętali o ‘swoich’ i dokonywali zakupów produktów i usług w sklepach, firmach czy restauracjach zrzeszonych w PACC, ogłaszających się w ,,Dzienniku Związkowym”, lub na inne sposoby związanych z polonijną społecznością Chicago i okolic. Takich miejsc jest przecież nadal sporo.

Robienie świątecznych zakupów w niekoniecznie dużych sklepach i firmach blisko miejsca zamieszkania jako inicjatywa – koncepcja staje się coraz popularniejsze. W ubiegłym roku, około 108 mln konsumentów dokonało zakupu produktów lub usług w małych niezależnych biznesach w Sobotę Wsparcia Drobnej Przedsiębiorczości (Small Business Saturday). Sondaż z r. 2017 (Small Business Saturday 50-State Survey) wykazał, że najczęstszym (64%) tego powodem była chęć wsparcia lokalnej społeczności czy sąsiedztwa.

Najnowszy, z października br, wskaźnik ufności konsumenta (US Consumer Confidence Index) na poziomie 137,9 był najwyższy od 18 lat. Tak wysoki poziom optymizmu konsumenckiego niewątpliwie wpłynie na wielkość zakupów w tym sezonie świątecznym. Są więc powody by przypuszczać, że tegoroczne wpływy ze sprzedaży podczas Small Business Saturday będą jeszcze większe niż rok temu. Mamy nadzieję z rekordowo wysokim pożytkiem dla firm polonijnych.

Bogdan Pukszta

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

How to Obtain the new Pop-Up User or Pop-Up Host Business License. Od 1 grudnia br. w urzędzie miasta Chicago będzie można uzyskać licencję biznesową na tymczasową dodatkową lokalizację punktu sprzedaży detalicznej lub sklepu z żywnością. Uczestnicy bezpłatnej sesji informacyjnej będą mieć możliwość uzyskania informacji dotyczącej wymogów i procesu uzyskania takich licencji.

Środa, 28 listopada, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

How To Set Up WordPress and Start Blogging Successfully in 2019. Bezpłatna sesja informacyjna podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak zarejestrować domenę i założyć nową stronę internetową przy użyciu WordPress na platformie Google Cloud. Zaprezentowane też będą porady dotyczące pomysłowych i skutecznych wpisów na blogu.)
Piątek, 30 listopada, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

Holiday Party & PACC Awards Dinner. Podczas corocznej świątecznej imprezy, oprócz miłego towarzystwa członków i sympatyków PACC, pyszny poczęstunek, taneczna muzyka na żywo, specjalni goście i uroczyste przyznanie wyróżnień PACC. Bilety 100  dol. od osoby.
Sobota, 8 grudnia, 7:00 pm
European Crystal, 519 W. Algonquin Rd., Arlington Heights.
Dodatkowe informacje i rezerwacja: polishamericanchamber.org lub (773)205-1998

Press Release Basics – bezpłatna sesja informacyjna na temat przygotowania wyróżniających się komunikatów prasowych, które zostaną zauważone przez media i będą opublikowane w prasie. Można przynieść własne teksty do oceny przez ekspertów.
Środa, 12 grudnia, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086

European Business Networking Event – spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata 10 dol. członkowie, 20 dol. pozostali.
Środa, 19 grudnia, 5:30 – 7:30 PM
InterContinentalChicago, 505 N. Michigan Ave., Chicago, IL
Dodatkowe informacje: tel. (773)205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks