REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPACCSpotkania networkingowe: budowanie relacji między przedsiębiorcami

Spotkania networkingowe: budowanie relacji między przedsiębiorcami

-

Pomimo możliwości jakie stwarzają internetowe media społecznościowe, okazje do bezpośredniego kontaktu podczas tradycyjnych spotkań networkingowych, takich jak niemal comiesięczne Business After Hours Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC), nadal cieszą się dużą popularnością.

Dowodem to potwierdzającym było ostatnie z nich, które odbyło się we wtorek, 9 lutego. Na imprezę, której gospodarzem była coraz bardziej znana nie tylko na rynku polonijnym firma Chicago Metal Supply, przybyło ok. 70 gości, w większości właściciele i reprezentanci firm członkowskich PACC. Nie zabrakło też lokalnych polityków, wśród nich burmistrza Franklin Park Barretta F. Pedersena, stanowego posła Luisa Arroyo oraz radnego Gilberta Villegasa (36 okręg wyborczy). Dla nich takie spotkania to znakomita okazja do kontaktu ze środowiskiem polonijnego biznesu i z polską grupą etniczną.

REKLAMA

Spotkania z cyklu Business After Hours to przede wszystkim wspaniała możliwość wymiany poglądów i wizytówek. Takie mityngi pomagają też Izbie realizować cel utrzymania kontaktu z członkami  i wprowadzenie nowych firm, które zaczęły działać w strukturach organizacji. Dlatego najczęściej jest to spotkanie otwarte – organizatorzy chętnie witają wszystkich, również tych niezrzeszonych. Jest to świetna okazja, aby przy lampce wina porozmawiać o sprawach bieżących, planach na przyszłość, zapytać doświadczonych o radę.

PACC już teraz zaprasza na kolejne takie spotkanie, które odbędzie się 17 marca, a gospodarzem, podobnie jak w marcu rok temu, będzie PRCUA i Muzeum Polskie w Ameryce. O szczegółach już wkrótce na stronie internetowej PACC pod adresem polishamericanchamber.org.

 • wyspa1
 • bah1
 • bah2
 • wyspa2

—————————-

Podkarpackie bliżej Illinois

Przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej 11 lutego spotkali się z delegacją z Polski z udziałem marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla. W mityngu uczestniczyli także senator RP Artur Warzocha i reprezentanci Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” skarbnik Tomasz Różniak i członek zarządu Marek Różycki.

Spotkanie w biurze gubernatora Illinois z dyrektor ds. kontaktów Ashley Klaus oraz dyrektor biura ds. kontaktów z Polonią Kingą Aleksandrowicz było okazją do omówienia tematów, które powinny stać się podstawą do współpracy między stanem Illinois i Podkarpaciem, a w odniesieniu do których PACC może być naturalnym pośrednikiem.

Kolejne spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej firmy Fragomen (jej współwłaścicielka Anna Morzy pełni funkcję prezesa izby), było okazją dla gości z Polski do bliższego poznania PACC, jej kierownictwa i do zaprezentowania oferty związanej z konferencją gospodarczą, która ma być częścią zaplanowanego na koniec lipca I Forum Polonii amerykańskiej na Podkarpaciu.

Podczas długiej i ożywionej dyskusji przedstawiciele PACC, którzy dotychczas w celach biznesowych podróżowali głównie do Polski centralnej zauważyli, że dynamiczny rozwój gospodarczy Polski regionalnej, w tym walorów inwestycyjnych na Podkarpaciu, niewątpliwie stał się możliwy nie tylko dzięki funduszom unijnym, ale głównie dzięki reformie administracyjnej z 1999 r. Dyrektor wykonawczy PACC, zauważył, że „reforma, która zmniejszyła ilość województw w Polsce z 49 do 16, powinna stać się przykładem dla Chicago, w którym aż 50 okręgów jest niezwykle uzależnionych od centralnego urzędu miasta i burmistrza, co powoduje uwikłanie w małostkową politykę z niewielkim pożytkiem, jeśli chodzi o równomierny lokalny rozwój gospodarczy.”

(inf. PACC)

 • podkarpackie1
 • podkarpackie3
 • podkarpackie5
 • podkarpackie2
 • podkarpackie4

 

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

PACC POLECA:

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy, to kluczowe elementy rozwoju firmy i/lub kariery. W  lutym 2016 r., PACC poleca następujące okazje:

European Professionals Networking (spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze)

 • środa, 17 lutego, 17.30 – 19.30
 • The Highline Bar & Lounge, 169 W. Kinzie St., Chicago
 • Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub  info@polishamericanchamber.org

How to Start Your Business (Jak założyć swoją firmę)

środa, 24 lutego, 10.00 – 14.00 (część I: Venture Start & Venture Viability)

czwartek, 25 lutego, 10.00 – 14.00 (Część II: Venture Finanse & Venture Launch)

Eighteenth Street Development Corporation, 1843 S. Carpenter Street, Chicago, IL

Link do rejestracji za darmo: bit.do/ILSBDCUIC-0224 (część I), bit.do/ILSBDCUIC-0225 (część II)

Tax Issues for Self-Employed Individuals & Businesses (Problemy i zagadnienia podatkowe dla biznesów i firm jednoosobowych)

piątek, 26 lutego, 9.30 – 11.00

Urząd miasta, 121 N. LaSalle St., Chicago,  pok. 805

Rezerwacja miejsc: tel. 312-744-2086 lub BACPoutreach@cityofchicago.org

REKLAMA

2100200868 views

REKLAMA

REKLAMA

2100201101 views

REKLAMA

REKLAMA

2101997493 views

REKLAMA

2100201244 views

REKLAMA

2100201345 views

REKLAMA

2100201455 views