REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Rynek nieruchomości: w Chicago szukamy możliwości w Polsce

Rynek nieruchomości: w Chicago szukamy możliwości w Polsce

-

Delegacja WSPON na spotkaniu w PACC

W Chicago można z powodzeniem prowadzić poszukiwania nieruchomości w Polsce – informuje Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC).

Don Pasek długoletni członek PACC Omniterra Real Properties twierdzi, że jeśli ktoś z Chicago poszukuje domu lub mieszkania w Polsce powinien porozumieć się z brokerem w Chicago, który ma kontakt ze specjalistą zrzeszonym w WSPON-ie czyli Warszawskim Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. WSPON jest częścią Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, utrzymuje branżowy kodeks etyczny podobny do amerykańskiego, a członkowie przestrzegają standardów zawodowych podobnych do tych w USA. Stało się tak w dużym stopniu dzięki porozumieniu, które WSPON podpisało z Chicago Association of Realtors (CAR) w 2001 roku.

Będący również członkiem CAR-u Don Pasek pośredniczy w kontaktach i współpracy pomiędzy CAR i WSPON od samego początku. Sześcioosobowa delegacja WSPON-u, z którą przybył 6 września br. do siedziby Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC) z okazji już dziesiątej wizyty WSPON w Chicago od roku 2001. W ramach współpracy, delegacje CAR-u odwiedzały Polskę w latach 2002, 2007 i 2010. Wkrótce do Warszawy wybierze się kolejna grupa reprezentująca chicagowskie stowarzyszenie.

Skład tegorocznej grupy, która odwiedziła PACC świadczył, że WSPON jako organizacja rozwija się także pod względem geograficznym. Oprócz przedstawicieli agencji warszawskich byli też reprezentanci agencji z Bydgoszczy i z Berlina. Wizyta w PACC była jak zwykle okazją do kontaktu ze zrzeszonymi w PACC specjalistami rynku nieruchomości i dyskusji na temat rynkowych aktualności i w Polsce i w USA, a zagajeniem do dyskusji była multimedialna prezentacja „Warszawa jako teren inwestycyjny,” którą poprowadziła Anna Murat-Krysian, właścicielka agencji ANIKA Nieruchomości Sp. Z o.o., związana ze WSPON od 2011 roku.

Według Dona Paska, rynek nieruchomości w Polsce staje się coraz bardziej atrakcyjny, a inwestycja na tym rynku może być opłacalna. Obywateli USA, w przeciwieństwie do obywateli Unii Europejskiej, zachęca jednak by robili to w partnerstwie z polską firmą lub osobą. Pan Pasek ma też nadzieję, że z czasem uda się zdobyć dane dotyczące ilości Amerykanów kupujących nieruchomości w Polsce oraz dla porównania obywateli polskich kupujących w USA. Tych z Polski szczególnie zaprasza do Chicago, gdzie „obecnie mamy jeden z najlepszych rynków inwestycyjnych w całych Stanach Zjednoczonych pod względem stopy zwrotu kapitału.” Zacząć można od kontaktu z brokerami polskiego pochodzenia zrzeszonymi w Chicago Association of Realtors.

Tekst: Bogdan Pukszta

Zdj. PACC

 

 

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

The 2nd Annual Polonia Cup. Impreza dla golfistów każdego szczebla organizowana wspólnie przez PACC i Copernicus Center.
Piątek, 28 września, 9:00 AM
Chevy Chase Country Club, Wheeling, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

Chicago City Inspections – Ask Questions, Get Answers .Bezpłatna sesja informacyjna na temat utrzymywania biznesu w gotowości do inspekcji i spełniania warunków poprawnego i bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej w mieście.
Środa, 3 października, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. 312-744-2086

European Professionals Networking. Spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata 15 dol. członkowie, 25 dol.pozostali.
Środa, 17 października, 5:30 – 7:30 pm
Potter’s Burger Bar @ The Palmer House, Chicago, IL
Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

How to Write a Business Plan – What You Need to Know! Bezpłatne seminarium na temat tworzenia biznes planu, łącznie z listą tego co powinien zawierać, by był podstawą sukcesu w prowadzeniu firmy.
Piątek, 12 października, 9:30 – 11:00 AM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. 312-744-2086

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks