REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Przedsiębiorczość imigrantów w Chicago

Przedsiębiorczość imigrantów w Chicago

-

Z opublikowanego w dniu 2 grudnia br. raportu pod tytułem „New Americans in Chicago,” wynika, że w 2016 r. dzięki założonym przez 39 130 imigrantów przedsiębiorstwom miasto zarobiło 659,2 mln dol. Chociaż urodzeni poza USA stanowią 20,7 proc. mieszkańców Chicago, posiadają aż 36,4 proc. wszystkich przedsiębiorstw, a prawdopodobieństwo, że założą własny biznes, jest aż o 67,4 proc. większe, niż w odniesieniu do urodzonych w USA mieszkańców miasta. Warto też zwrócić uwagę, że podczas gdy tylko 6,8 proc. urodzonych w USA pracuje na własny rachunek, 11,4 proc. imigrantów posiada taki właśnie status zatrudnienia –  informuje Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC).

Według raportu, prowadzone przez imigrantów firmy koncentrują się w następujących sektorach:

Transport i magazynowanie – 18,5 proc.
Budownictwo – 15,8 proc.
Usługi profesjonalne – 15,4 proc.
Usługi ogólne – 14,7 proc.
Służba zdrowia – 9,5 proc.
Handel detaliczny – 8,2 proc.
Hotelarstwo i rekreacja – 6,8 proc.
Produkcja przemysłowa – 3,6 proc.
Finanse – 3,5 proc.
Możliwe, że podobne preferencje sektorowe wykazują też prowadzący aktualnie działalność gospodarczą w Chicago imigranci z Polski. Niestety, chociaż raport podaje trochę konkretnych danych w odniesieniu do chicagowskich imigrantów z Azji i Latynosów, brak w nim szczegółów dotyczących przybyszów z Polski. Podaje jednak, że w r. 2016 mieszkało w Chicago w sumie 557 904 imigrantów, a lista pięciu krajów, z których pochodzi największa ilość imigrantów, jest następująca:

Meksyk – 44,5 proc.
Chiny – 6,4 proc.
Polska – 5,8 proc
Filipiny – 3,6 proc.
Indie – 3,5 proc.

Jeśli podobne proporcje odnoszą się do imigrantów – przedsiębiorców, można założyć, że w granicach miasta Chicago funkcjonuje około 2270 firm prowadzonych przez imigrantów urodzonych w Polsce. Ponieważ sporo firm zlokalizowanych w Chicago jest zakładana przez polskich imigrantów, których coraz więcej mieszka na przedmieściach, jest spore prawdopodobieństwo że polonijnych firm w mieście jest jeszcze więcej.
Być może we współpracy z którąś z lokalnych uczelni, Polsko- Amerykańska Izba Handlowa (PACC) postara się w niedalekiej przyszłości o to, by uzyskać więcej konkretnych danych statystycznych dotyczących polonijnej przedsiębiorczości w Chicago i okolicach. A tymczasem zapraszamy urodzonych w Polsce aktualnych i przyszłych przedsiębiorców do kontaktu z biurem PACC: tel. (773)205-1998, email info@polishamericanchamber.org również w odniesieniu do potrzeb kapitałowych.
Dzięki rozwijającej się współpracy PACC z urzędem miasta, od nowego roku biuro PACC funkcjonować będzie również jako tzw. Small Business Opportunity Center (SBOC), czyli źródło informacji i porad w odniesieniu do ubiegania się o pożyczki biznesowe. Mamy nadzieję, że dzięki temu z czasem w Chicago będzie jeszcze więcej polonijnego biznesu z pożytkiem dla wszystkich.

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy, jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

Press Release Basics – bezpłatna sesja informacyjna na temat przygotowania wyróżniających się komunikatów prasowych, które zostaną zauważone przez media i będą opublikowane w prasie. Można przynieść własne teksty do oceny przez prowadzących sesję ekspertów.

Środa, 12 grudnia, 3:00 – 4:30 pm

121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL

Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

European Business Networking Event – spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata 10 dol. członkowie, 20 dol. pozostali.

Środa, 19 grudnia, 5:30 – 7:30 pm

InterContinentalChicago, 505 N. Michigan Ave., Chicago, IL

Dodatkowe informacje: tel. (773)205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

The Basics of Employment Policies, Handbooks & Contracts – okazja, by dowiedzieć się, dlaczego warto posiadać regulamin pracowniczy lub podręcznik polityki kadrowej i kontraktów i jak taką informację przekazywać swym pracownikom.

Środa, 19 grudnia, 3:00 – 4:30 pm

121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago

Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

Everything You Need To Know About Business Insurance – bezpłatna sesja informacyjna podczas której uczestnicy dowiedzą się o wymaganych w biznesie ubezpieczeniach. Zaprezentowane też będą pytania, które warto zadać agentom ubezpieczeniowym oraz strategie zabezpieczenia indywidualnego i biznesowego przeciw pozwom sądowym.

Piątek, 21 grudnia, 9:30 – 11:00 am

121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL

Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

 

fot.pxhere.com

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks