REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

-

Ze względu na sytuację związaną z wybuchem pandemii spowodowanej wirusem COVID-19, oraz rozporządzenie „zostań w domu” i zalecenia, by nie organizować grupowych spotkań, wszystkie propozycje kalendarzowe Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC) – w tym wydarzenia networkingowe lub okazje do pogłębiania wiedzy przydatnej w rozwoju firmy oraz kariery na zasadzie spotkań osobistych – zostały odwołane lub przełożone na termin późniejszy. Tymczasem zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji wydarzeń wirtualnych.

W poniedziałek, 20 kwietnia, o godz. 18:00, odbędzie się wirtualne spotkanie networkingowe współorganizowane przez PACC i inne działające w północno-zachodnich dzielnicach Chicago izby gospodarcze i organizacje wspierające przedsiębiorców. Gospodarzem spotkania będzie inkubator 2112, a w programie eventu przewidziana jest prezentacja na temat „Covid-19 Initiatives to Help Small Businesses.” Szczegółową informację wraz z instrukcją połączenia można znaleźć na stronie PACC na Facebooku pod adresem: facebook.com/PACCchicago.

We czwartek, 7 maja, o godz. 8:30 rano, przy zastosowaniu aplikacji Zoom, zaproponujemy comiesięczne Business Consultation & Referral Exchange Breakfast Session czyli spotkanie poranne dla przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem porady w prowadzeniu biznesu lub pozyskiwaniem potencjalnych klientów z polecenia.

A w drugi czwartek miesiąca, 14 maja, odbędzie się PACC Lunchtime Business Session czyli spotkanie w porze lunchu, o którego temacie przewodnim poinformujemy już wkrótce.

Ponieważ o technicznych i innych aspektach spotkań online informować będziemy mailem, dlatego jeśli jeszcze ktoś nie jest na liście adresowej PACC, zachęcamy do przesłania nam na info@polishamericanchamber.org swego adresu e-mail.  Pocztą elektroniczną informować też będziemy na bieżąco o webinarach i innych ciekawszych wirtualnych eventach, które ostatnio stają się coraz powszechniejsze.

Alternatywnie dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami telefonicznie lub odwiedzając naszą stronę internetową pod adresem www.polishamericanchamber.org.

Właścicielom biznesów i przedsiębiorcom proponujemy też zwrócić uwagę na informacje i praktyczne wskazówki, które można łatwo znaleźć na stronach internetowych następujących urzędów i agencji:

Centers for Disease Control and Prevention (CDC): www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/community/guidance-business-response.html
Small Business Administration (SBA). Szczególnie polecamy zwrócić uwagę na informacje dla firm i przedsiębiorców pod adresem:  www.sba.gov/page/coronavirus-covid-19-small-business-guidance-loan-resources
Informacja na temat grantów i pożyczek oferowanych przez Stan Illinois: www2.illinois.gov/dceo/SmallBizAssistance/Pages/EmergencySBAIntiatives.aspx
Chicago Coronavirus Response Center: https://www.chicago.gov/coronavirus. Na stronie Miasta Chicago, przedsiębiorcom polecamy też link www.chicago.gov/city/en/depts/bacp/supp_info/covid19resources.html zawierający informacje dla firm, pracodawców i pracowników lącznie z informacją na temat niskoprocentowych pożyczek pod nazwą Chicago Small Business Resiliency Loan Fund.

Jeśli mają Państwo pytania lub kwestie, w których moglibyśmy być pomocni, prosimy o kontakt z biurem PACC, tel. 1-773-205-1998 i pozostawienie wiadomości głosowej lub email info@polishamericanchamber.org.

Opracował: Bogdan Pukszta

W czwartek 9 kwietnia odbył się lunch online, który był zaplanowany kilka miesięcy wcześniej, a tematem którego było „Skuteczne planowanie biznesu .“ Spotkanie poprowadziła Katarzyna Heretyk, która jest reprezentantem znanej firmy ubezpieczeniowej będącej członkiem PACC. Były poruszone dwa główne tematy: 1. Utrzymanie pracowników w firmie poprzez oferowanie im benefitów takich jak ubezpieczenie na zdrowie i plan emerytalny; 2. Kontrakt kupna-sprzedaży jako narzędzie zakończenia biznesu oraz sposoby znalezienia środków na wyegzekwowanie kontraktu. Podczas spotkania były omówione różne aspekty obu zagadnień, a jego uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących powyższych tematów i uzyskania odpowiedzi z pierwszej ręki.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks