REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Polsko-Amerykańska Izba Handlowa informuje i rekomenduje

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa informuje i rekomenduje

-

Ze względu na nadal trwającą sytuację związaną z pandemią spowodowaną wirusem COVID-19 oraz zalecenia, aby ciągle nie organizować większych spotkań grupowych, wszystkie propozycje kalendarzowe Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC) – w tym wydarzenia networkingowe lub okazje do pogłębiania wiedzy przydatnej w rozwoju firmy i kariery na zasadzie spotkań osobistych – pozostają odwołane lub przełożone na termin późniejszy.

Tymczasem proponujemy skorzystać z naszych propozycji wydarzeń wirtualnych:

Środa, 8 lipca, godz. 15:00 Webinar

What You Need to Know About Your Business & Taxes – podczas bezpłatnego webinaru przedstawiciele IRS oraz Ladder Up udzielą odpowiedzi na pytania przedsiębiorców takie jak: Czy od biznesu wymagane jest złożenie zeznania podatkowego? Czy twój pracownik jest kontraktorem czy zatrudnionym etatowo? Co jest wymagane przez IRS w czasie audytu? Czy wymagane są szacunkowe płatności podatkowe? Jakiego wsparcia udziela IRS właścicielom biznesów? Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/businessworkshops.

REKLAMA

2147483647 clicks

Czwartek, 9 lipca, godz. 12:00 Webinar
PACC Lunchtime Session – podczas bezpłatnego webinaru prezentacja i dyskusja na temat aktualnie ważnych zagadnień rynkowych. Dodatkowa informacja i rejestracja: biuro PACC, 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org.

Piątek, 10 lipca, godz. 9:30 Webinar
Fund Your Startup Into a Real Business – bezpłatny webinar dla początkujących przedsiębiorców na temat źródeł finansowania dla startupów. Omówione zostaną następujące tematy: koszty startupu; mikro pożyczkodawcy; finansowanie przez przyjaciół i rodzinę; donacje; oraz inwestycje aniołów biznesu. Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/businessworkshops.

Czwartek, 16 lipca, godz. 10:00 -14:00 Webinar
BACP Small Business E-Expo: First-Ever Remote Expo – bezpłatne wydarzenie wystawienniczo-konferencyjne organizowane kwartalnie przez Departament d/s Biznesu Miasta Chicago, tym razem po raz pierwszy wirtualnie. Znakomita okazja dla właścicieli małych firm do uzyskania informacji i porad związanych z prowadzeniem i rozwojem firmy. Dodatkowa informacja i rejestracja: http://www.chismallbizexpo.com/.

Przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą w granicach miasta Chicago proponujemy zwrócić uwagę, że od 1 lipca w Chicago obowiązują nowe przepisy dot. pracy. W związku z tym, w każdy piątek (z wyjątkiem 3 lipca) o godz. 14:00 będzie możliwość internetowego połączenia z pracownikami miejskiego Biura Standardów Pracy, by zadać pytania i uzyskać odpowiedzi. Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/laborstandards.
Ponieważ informację na temat webinarów i spotkań online często przesyłamy pocztą elektroniczną, dlatego jeśli jeszcze ktoś nie jest na liście adresowej PACC, zachęcamy do przesłania nam na info@polishamericanchamber.org swego adresu mailowego.
Alternatywnie, dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami telefonicznie lub odwiedzając naszą stronę internetową pod adresem www.polishamericanchamber.org.
Zanim nastąpi powrót do normalnych warunków, właścicielom biznesów i przedsiębiorcom proponujemy też zwrócić uwagę na informacje i praktyczne wskazówki, które można łatwo znaleźć na stronach internetowych następujących urzędów i agencji:
Centers for Disease Control and Prevention (CDC): www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/community/guidance-business-response.html
Small Business Administration (SBA). Szczególnie polecamy zwrócić uwagę na informacje dla firm i przedsiębiorców pod adresem: www.sba.gov/page/coronavirus-covid-19-small-business-guidance-loan-resources
Informacja na temat grantów i pożyczek oferowanych przez Stan Illinois: www2.illinois.gov/dceo/SmallBizAssistance/Pages/EmergencySBAIntiatives.aspx
Illinois Department of Commerce and Economic Opportunity (DCEO): www2.illinois.gov/dceo
Cook County Recovery Community Initiative: www.cookcountyil.gov/service/covid-19-community-recovery-initiative (informacja na stronie dostępna również w języku polskim)
Chicago Coronavirus Response Center: www.chicago.gov/coronavirus. Na stronie Miasta Chicago, przedsiębiorcom polecamy też link www.chicago.gov/city/en/depts/bacp/supp_info/covid19resources.html

Przedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie miasta Chicago zachęcamy też do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi czwartej fazy otwarcia i powrotu do normalności. Wytyczne lub dyrektywy, znaleźć można pod adresem: www.chicago.gov/reopening.
Jeśli mają Państwo pytania lub kwestie, w których moglibyśmy być pomocni, szczególnie jeśli chodzi o dotarcie do odpowiednich agencji Urzędu Miasta Chicago w sprawach związanych z usługami miejskimi i programami pomocy dla biznesu w sytuacjach nie o nagłym charakterze, prosimy o kontakt z biurem PACC, tel. 1-773-205-1998 lub email info@polishamericanchamber.org .

Opracował: Bogdan Pukszta

REKLAMA

2131548550 views

REKLAMA

REKLAMA

2131548565 views

REKLAMA

REKLAMA

2133344885 views

REKLAMA

2131548575 views

REKLAMA

2131548578 views

REKLAMA

2131548582 views