REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Polsko-Amerykańska Izba Handlowa informuje i rekomenduje

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa informuje i rekomenduje

-

W związku z pandemią oraz zaleceniami, aby nadal jeszcze nie organizować większych spotkań grupowych, wszystkie propozycje kalendarzowe Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (PACC) – w tym wydarzenia networkingowe lub okazje do pogłębiania wiedzy przydatnej w rozwoju firmy i kariery na zasadzie spotkań osobistych – pozostają odwołane lub przełożone na termin późniejszy.

Natomiast w najbliższych dniach i tygodniach proponujemy skorzystać z naszych propozycji wydarzeń wirtualnych:

REKLAMA

Środa, 5 sierpnia, godz. 15:00 – 16:30 Webinar
Licensing, Permits & Inspections – bezpłatna sesja informacyjna dla przedsiębiorców w Chicago na temat wymogów dotyczących miejskich licencji na biznes, regulacji związanych z zagospodarowaniem przestrzennym, oraz przygotowania biznesu do inspekcji. Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/businessworkshops lub tel. 312-744-2086.

Czwartek, 6 sierpnia, godz. 8:30 Webinar
Business Consultation & Referral Exchange Breakfast Session – bezpłatne spotkanie poranne dla przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem porady w prowadzeniu biznesu lub pozyskiwaniem potencjalnych klientów z polecenia. Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/businessworkshops .

Czwartek, 6 sierpnia, godz. 9:30 – 11:30 Webinar
Plan for a Successful Business – bezpłatny webinar na temat starannego opracowania i skutecznej realizacji biznes planu. Prezentacji dokona Aaron Lebedew, ekspert networku SCORE. Dodatkowa informacja i rejestracja: chicago.score.org/ .

Czwartek, 13 sierpnia, godz. 12:00 Webinar
PACC Lunchtime Session – podczas bezpłatnego webinaru prezentacja i dyskusja na temat aktualnie ważnych zagadnień rynkowych. Dodatkowa informacja i rejestracja: biuro PACC, 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org .

Ponadto, przypominamy że w każdą środę i w każdy piątek Departament Biznesu i Ochrony Konsumenta (BACP) Miasta Chicago oferuje bezpłatne seminaria i warsztaty na praktyczne tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w mieście. Obecnie w takich eventach można uczestniczyć tylko wirtualnie/online. A najbardziej aktualną informację dotyczącą tematyki i rejestracji można uzyskać pod adresem www.chicago.gov/businessworkshops lub telefonicznie pod numerem 312-744-2086.

Przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą w granicach miasta Chicago przypominamy też, że od 1 lipca w Chicago obowiązuje nowe prawo pracy. W związku z tym, w każdy piątek o godz. 14:00 jest możliwość internetowego połączenia z pracownikami miejskiego Biura Standardów Pracy, by zadać pytania i uzyskać odpowiedzi. Dodatkowa informacja i rejestracja: www.chicago.gov/laborstandards.

Ponieważ informację na temat webinarów i spotkań online często przesyłamy pocztą elektroniczną, dlatego jeśli jeszcze ktoś nie jest na liście adresowej PACC, zachęcamy do przesłania nam na info@polishamericanchamber.org swego adresu mailowego.
Alternatywnie, dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami telefonicznie lub odwiedzając naszą stronę internetową pod adresem www.polishamericanchamber.org .
Zanim nastąpi powrót do normalnych warunków, właścicielom biznesów i przedsiębiorcom proponujemy też zwrócić uwagę na informacje i praktyczne wskazówki, które można łatwo znaleźć na stronach internetowych następujących urzędów i agencji:
Centers for Disease Control and Prevention (CDC): www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/community/guidance-business-response.html
Small Business Administration (SBA). Szczególnie polecamy zwrócić uwagę na informacje dla firm i przedsiębiorców pod adresem: www.sba.gov/page/coronavirus-covid-19-small-business-guidance-loan-resources
Informacja na temat grantów i pożyczek oferowanych przez Stan Illinois: www2.illinois.gov/dceo/SmallBizAssistance/Pages/EmergencySBAIntiatives.aspx
Illinois Department of Commerce and Economic Opportunity (DCEO): www2.illinois.gov/dceo
Cook County Recovery Community Initiative: www.cookcountyil.gov/service/covid-19-community-recovery-initiative (informacja na stronie dostępna również w języku polskim)
Chicago Coronavirus Response Center: https://www.chicago.gov/coronavirus. Na stronie Miasta Chicago, przedsiębiorcom polecamy też link www.chicago.gov/city/en/depts/bacp/supp_info/covid19resources.html

Przedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie miasta Chicago ponownie zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi czwartej fazy otwarcia i powrotu do normalności. Wytyczne, czy też dyrektywy, znaleźć można pod adresem: www.chicago.gov/reopening .
Jeśli mają Państwo pytania lub kwestie, w których moglibyśmy być pomocni, szczególnie jeśli chodzi o dotarcie do odpowiednich agencji Urzędu Miasta Chicago w sprawach związanych z usługami miejskimi i programami pomocy dla biznesu w sytuacjach nie o nagłym charakterze, prosimy o kontakt z biurem PACC, tel. 1-773-205-1998 lub email info@polishamericanchamber.org.

Opracował:
Bogdan Pukszta

Wirtualny okrągły stół ze skarbnikiem Frerichsem

23 lipca br PACC była gospodarzem wirtualnego spotkania członków izby i przedstawicieli polonijnych organizacji ze skarbnikiem stanu Illinois Michaelem Frerichsem. Podczas dyskusji w stylu okrągłego stołu, skarbnik Frerichs podzielił się aktualnymi informacjami na temat programów i projektów swojego urzędu. Wirtualny event był też okazją do podziękowań za długoletnią współpracę z odchodzącą na emeryturę Barbarą Chałko i gratulacji dla przejmującego jej stanowisko w Biurze Skarbnika Daniela Pogorzelskiego. Już na samym początku spotkania skarbnik Frerichs podkreślił, że „gospodarka naszego stanu nigdy, by się nie rozwinęła do takiego stopnia bez pełnego poświęceń wysiłku tutejszej Polonii. Jako przyjaciel Polonii, dziękuję Polsko-Amerykańskiej Izbie Handlowej za zaproszenie mnie i pracowników mojego biura do zabrania głosu i odpowiedzi na wasze zapytania podczas dzisiejszego wydarzenia”.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks