REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Polish Science & Innovation oraz bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców w Urzędzie Miasta...

Polish Science & Innovation oraz bezpłatna pomoc dla przedsiębiorców w Urzędzie Miasta Chicago

-

Dla wielu uczestników niedawnego spotkania pod nazwą Polish Science & Innovation, które w Konsulacie RP w Chicago zorganizowała Fundacja Kościuszkowska we współpracy z Polsko-Amerykańską Izbą Handlową (Polish American Chamber of Commerce, PACC),  najciekawszą jego częścią była prezentacja Krystiana Gebisa, szefa startupu o nazwie Autobon AI. Zebrani dowiedzieli się też o bezpłatnej pomocy dla przedsiębiorców w Urzędzie Miasta Chicago.

Zaprezentowany stan rozwoju firmy oraz jej produktu – systemu wspomagania i docelowo wyręczania kierowców ciężarówek w wielu funkcjach – jest doskonałym przykładem i potwierdzeniem, że innowacja na technologicznie zaawansowanym poziomie jest możliwa nie tylko w Dolinie Krzemowej ale i w okolicach Chicago, dzięki wsparciu rozwoju przedsiębiorczości przez władze lokalne. Potwierdza to ranking przedsiębiorczości opublikowany przez Kauffman Foundation, w którym Illinois znajduje się na względnie wysokim 10. miejscu wśród 25 największych stanów.

Niewątpliwie częścią wsparcia władz jest Small Business Center Solution Station, czyli Przystanek możliwości w Centrum Wsparcia Drobnej Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta Chicago. Zlokalizowany na 8. piętrze (pok. 800) chicagowskiego City Hall przystanek jest jednym z najpopularniejszych programów oferowanych przez Departament ds. Biznesu i Ochrony Konsumenta (Department of Business Affairs and Consumer Protection – BACP).

Krystian Gebis podczas prezentacji w Konsulacie RP Chicago

Początkujący i już działający przedsiębiorcy mogą tu uzyskać różnego rodzaju pomoc i praktyczne informacje, często podczas warsztatów, seminariów, lub w czasie organizowanych co kilka miesięcy expo. Można tu również umówić się (tel. (312)744-2086, email BACPoutreach@cityofchicago.org) na spotkanie z ekspertem by uzyskać poradę lub pomoc w rozwiązaniu problemu bez względu na fazę rozwoju firmy.
Aby uzyskać bezpłatną pomoc należy wybrać się do Small Business Solution Station w każdy wtorek, środę i czwartek, a także ostatni piątek miesiąca w godzinach od 9.30 – 3:00 pm. Proponujemy wziąć pod uwagę następujący harmonogram usług:
Wtorki: ogólne porady związane z prowadzeniem firmy, w tym pomoc w przygotowaniu biznes planu, udzielane przez doradców SCORE;
Środy: porady prawne udzielane przez specjalistów z The Law Project, w tym związane z komercyjnymi kontraktami wynajmu, kupna i sprzedaży nieruchomości, strukturą prawną firmy i problemami podatkowymi;
Czwartki: pomoc finansowa udzielana przez reprezentantów Women’s Business Development Center i Action Chicago, w tym możliwości mikro pożyczek i alternatywne źródła finansowania biznesu.
Ostatni piątek miesiąca: pomoc związana z podatkami udzielana przez pracowników IRS.

Tekst: Bogdan Pukszta

Zdjęcia:  Andrzej Brach

Na zdjęciu: Od lewej: T. Kierul, K. Gebis, Konsul Gen. P. Janicki, R. Gebis

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

City of Chicago’s Small Business Center on the Road EXPO czyli bezpłatne spotkanie informacyjno-networkingowe dla przedsiębiorców z udziałem miejskich i innych agencji wspierających rozwój małych firm.
Sobota 27 października, 10:00 am-1:00 pm
Malcolm X College, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: ChiSmallBizExpo.com

How to Open a Concession at O’Hare or Midway Airport czyli bezpłatna sesja informacyjna dla zainteresowanych otwarciem sklepu lub restauracji na jednym z chicagowskich lotnisk.
Piątek, 2 listopada, 9:30 – 11:00 am
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

City Inspections – Ask Questions, Get Answers czyli bezpłatna sesja informacyjna podczas której przedstawiciele kilku departamentów udzielą wskazówek, jak poprawnie prowadzić działalność gospodarczą i jak przygotować biznes do inspekcji.
Środa, 7 listopada, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

How to Really Start Your Business czyli bezpłatna sesja informacyjna na temat założenia nowej firmy i prowadzenia działalności gospodarczej w Chicago.
Środa, 14 listopad, 3:00 – 4:30 pm
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

Legal Tips for Small Businesses czyli bezpłatne seminarium dla przedsiębiorców na temat prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.
Piątek, 16 listopada, 9:30 – 11:00 am
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

REKLAMA

Poprzedni artykułAkcja serwisowa poduszek powietrznych
Następny artykułJesienne alergie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks