REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Obniżka opłat za biznesowe licencje dla startupów

Obniżka opłat za biznesowe licencje dla startupów

-

Zabiegając o zwiększenie przedsiębiorczości i ułatwienie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całego miasta, wiosną tego roku burmistrz Emanuel opublikował listę inicjatyw, które razem stanowią jego „Plan dla drobnej przedsiębiorczości” (Small Business Plan) – informuje Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC).

Prosimy zwrócić uwagę, że jednym z pierwszych elementów tego planu jest obowiązująca już od 1 lipca tego roku o połowę niższa opłata za licencję przysługująca nowym firmom rozpoczynającym swą działalność w Chicago.

Aktualnie już opłata za licencję na prowadzenie działalności gospodarczej przez nowo założoną spółkę (Start-Up) wynosi 125 dol. (uprzednio 250 dol.). Licencja udzielana jest na okres 2 lat, a obniżona stawka przysługuje:

– Nowym przedsiębiorstwom składającym podanie o licencję po raz pierwszy
– Istniejącym już firmom, które rozwijają się poprzez dodanie nowej lokacji
– Istniejącym już firmom, które przeprowadzają się do nowej lokacji
– Obniżka opłaty za licencję nie przysługuje firmom ubiegającym się o jej odnowienie.

Wymagane jest by licencje na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Chicago posiadała znakomita większość firm. Jednak pewne formy działalności gospodarczej regulowane są przez urzędy stanu Illinois i być może posiadanie licencji miejskiej ich nie obowiązuje. Pomoc w tym czy i jaka licencja jest wymagana można uzyskać kontaktując się z miejskim Departamentem ds. Biznesu i Ochrony Konsumenta (Business Affairs and Consumer Protection, BACP) poprzez ich stronę internetową: www.cityofchicago.org/sbc lub telefonując pod numer: (312)74-GOBIZ ((312)744-6249).

Zachęcamy też do kontaktu z naszym biurem. Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) mieści się w budynku przylegającym do Centrum Kopernikowskiego (Copernicus Center Annex) przy 5214 W. Lawrence Ave., Suite 1, Chicago, IL 60630, tel. (773)205-1998 lub email info@polishamericanchamber.org. Już od ponad pięciu lat, PACC jest jednym z kilku współpracujących z urzędem miasta ponad-dzielnicowym ośrodkiem rozwoju biznesu, poprzez które miasto Chicago realizuje swą politykę wzrostu i rozwoju gospodarczego.

[spacer color=”000000″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje 

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

Bezpłatna sesja informacyjna dla przedsiębiorców nt. pozyskiwania kontraktów z Departamentu Transportu USA i innych agencji związanych z transportem i projektami takimi jak modernizacja stacji CTA, autostrad stanowych czy rozbudowa lotniska O‘Hare (Doing Business With the US DOT and Transportation Agencies)
Środa, 18 lipca, 3:00 – 4:30 PM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago,
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub pod numerem tel. (312)744-2086.

Spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze (European Professionals Networking); opłata 10 dol. członkowie, 20  dol. inni uczestnicy.
Środa, 18 lipca, 5:30 – 7:30 PM
Sable Kitchen & Bar, 505 N. State Street, Chicago,
Dodatkowe informacje: tel. (773)205-1998 lub e-mail: info@polishamericanchamber.org

Bezpłatne seminarium dla przedsiębiorców nt. tworzenia i doskonalenia profilu LinkedIn (Rock Your Profile). Zaprezentowane będą najlepsze praktyki oraz praktyczne rady dotyczące poruszania się po platformie.)
Środa, 25 lipca, 3:00 – 4:30 PM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086

Cykliczne spotkanie networkingowe organizowane przez PACC (Business After Hours), opłata 15 dol. członkowie, 25 dol. pozostali
Czwartek, 26 lipca, 6:30 – 9:00 PM
General Masonry Supply Venture, 1363 Shermer Road, Northbrook, IL
Dodatkowe informacje: tel. (773)205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

Bezpłatna sesja informacyjna na temat programów i usług agencji US Small Business Administration pomocnych w założeniu firmy i w jej rozwoju (Introducing the SBA: Programs & Services for Your Business).
Piątek, 27 lipca, 9:30 – 11:00 AM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

 

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks