REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC Golf pomaga w biznesie

Golf pomaga w biznesie

-

Od lewej: N. Cioromski, G. Adas, R. Adas, J. Basiorka, J. Finegan

W piątek 28 września, prawie jesienna już pogoda sprzyjała golfistom konkurującym bez męczącego upału o zdobycie dorocznego Pucharu Polonii (Polonia Cup) na polu Chevy Chase w Wheeling na północ od Chicago. Już po raz drugi doroczne spotkanie zorganizowała Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) wspólnie z Copernicus Center,.

Dobre nastroje nie opuszczały  prawie dwudziestu czwórek golfistów i innych uczestników turnieju. Na polu golfowym  zebrali sie przedstawicile wielu organizacji, w tym Polish American Congress Illinois Division, PACBA, Chicago Society PNA, Polish Roman Catholic Union of America i Polish American Association. Potwierdzało to ciągłą popularność i integracyjny charakter golfa jako dyscypliny sportowej. już po raz drugi imprezę zorganizowała Polsko Amerykańska Izba Handlowa (PACC)

Po rozegranej grze odbyło się przyjęcie oraz rozdanie nagród w pomieszczeniach klubowych Chevy Chase. Suty i smakowity obiad połączony z networkingiem przy otwartym barze był kontynuacją dobrze spędzonego czasu na polu golfowym i zapewnił wydarzeniu kolejny ogromny sukces.

Na polu golfowym, najlepszy wynik uzyskała czwórka Gregory Adas, Richard Adas, Joe Basiorka i James Finegan. Oni też będą w posiadaniu przez jeden rok ufundowanego przez organizatorów Polonia Cup pucharu, który podobnie jak słynny Stanley Cup jest trofeum przechodnim. Chociaż ich nazwiska zostaną wygrawerowane na pucharze, zdobywcy nie otrzymują go na stałe. Mogą go jednak zdobyć ponownie. Tak się składa, że nazwiska trzech z czterech tegorocznych uczestników golfowego turnieju pojawią się na pucharze po raz drugi.
Organizatorzy gratulowali nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy 28 września grali i wzięli udział w dodatkowych konkursach. Najdłuższy putt uzyskał Gregory Grygoriuk. Closest to the pin – Ted Przybylo. Natomiast najdalej piłeczkę uderzył (longest drive) Piotr Urbanowicz.

Wielu twierdzi, że ze wszystkich dyscyplin sportowych właśnie golf jest najbardziej preferowanym przez amerykański biznes. Stwarza okazje do zawierania biznesowych znajomości, wymiany informacji i pomysłów, ulepsza umiejętność koncentracji, radzenia sobie z osiąganiem celu pod presją i jest testem charakteru. Stanley Skoczen, prezes rady dyrektorów PACC przypomina, że jednym z najważniejszych celów PACC jako organizacji jest stwarzanie możliwości do nawiązywania jak największej ilości jak
najlepszych kontaktów biznesowych i zachęca przedstawicieli firm członkowskich do tego by często uczestniczyli w imprezach golfowych.

– Żadna inna dyscyplina sportowa w USA nie sprzyja tak skutecznie w nawiązywaniu i zacieśnianiu tych kontaktów jak golf – stwierdził Skoczeń, dziękując jednocześnie sponsorom, dzięki którym organizacja tegorocznego Polonia Cup była możliwa: Chicago Metal Supply & Fabrication; Konsulat Generalny RP w Chicago; NorStates Bank; Conrad Roofing; General Masonry Supply Venture LLC; HLK Homes LLC; Kaplan Papadakis & Gournis; Arkadia Life Inc.; Harmony Catering; Troy Realty Ltd; K & R Family Legal Services, LLP; Omega Structures, Inc.; PACBA; Chicago Society PNA; Essential Water Technologies; Handzel & Associates Ltd.; IDEA Furniture; Itasca Bank & Trust Co.; Mark Kupiec, Attorney at Law; Ron Osiol, CLU & Associates; Robert P. Groszek, Attorney at Law; St. Killian Importing; oraz Polish American Congress Illinois Division.
Bogdan Pukszta

Na zdjęciu głównym od lewej:: S. Skoczen, R. Stafecki, C. Stanczyk, G. Kojak

Zdjęcia: PACC

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

How to Write a Business Plan – What You Need to Know! – bezpłatne seminarium na temat tworzenia biznes planu, łącznie z listą tego, co powinien zawierać, aby był podstawą sukcesu w prowadzeniu firmy.
Piątek, 12 października, 9.30 – 11.00 am
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago,
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. 312-744-2086

European Professionals Networking – spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze; opłata 15 dol. członkowie, 25 dol.pozostali.
Środa, 17 października, 5.30 – 7.30 pm
Potter’s Burger Bar @ The Palmer House, Chicago,
Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

How To Get Money For Your Business – bezpłatna sesja informacyjna na temat źródeł finansowania biznesu ze zwróceniem uwagi na cash flow w odniesieniu do codziennych potrzeb takich jak sprzęt i materiały.
Piątek, 19 października, 9.30 – 11.00 am
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago,
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. 312-744-2086

City of Chicago’s Small Business Center on the Road EXPO – bezpłatne spotkanie informacyjno-networkingowe dla przedsiębiorców z udziałem miejskich i innych agencji wspierających rozwój małych firm.)
Sobota 27 października, 10.00 am – 1:00 pm
Malcolm X College, Chicago,
Dodatkowe informacje i rejestracja: ChiSmallBizExpo.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks