REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna PACC W Art Déco odsłonięcie tablicy pamiątkowej Miast Siostrzanych

W Art Déco odsłonięcie tablicy pamiątkowej Miast Siostrzanych

-

8 czerwca 2018 r., przy ulicy Siedmiogrodzkiej 7 w Warszawie, miało miejsce uroczyste otwarcie budynku Art Deco na Woli oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej Miast Siostrzanych Chicago i Warszawy. Tablica podkreśla też fakt, iż powstał z inspiracji ideą miast siostrzanych. Warszawa jest pierwszym miastem siostrzanym Chicago już od 1960 roku.

Symbolicznego przecięcia wstęgi wspólnie dokonali prezes Terra Casa S.A. – Artur Tłustochowski, zastępca prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy – Michał Olszewski, przewodnicząca Komitetu Warszawskiego przy Chicago Sister Cities International – Iwona Węgrzyn-Bocheńska, dyrektor zarządzający Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Chicago – Bogdan Pukszta oraz dyrektor techniczny w firmie Strabag – Dariusz Kolasa. Budynek został także poświęcony przez ojca Andrzeja Kukłę z lokalnej parafii na Woli.

Według prezesa Terra Casa, firmy członkowskiej PACC w Chicago, „przekazany mieszkańcom budynek, ze względu na wdrożone tu technologie i innowacje jest jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Europie. Jednocześnie jest kwintesencją elegancji z motywami przedwojennej Warszawy i stylu art déco w idealnej lokalizacji na Woli”. Według “Wall Street Journal” z 5 czerwca br. (“Warsaw’s Wola District Lures Big U.S. Companies”), Wola stała się najpopularniejszą dzielnicą Warszawy i wiele światowych i uznanych firm, lokuje tu swoje siedziby.

Wydarzenie 8 czerwca zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym przedstawicieli świata biznesu, dyplomacji i kultury oraz reprezentantów władz państwowych i samorządowych, na czele z marszałkiem seniorem Kornelem Morawieckim oraz wiceministrem Mariuszem Haładyjem z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas uroczystości, w obecności licznie przybyłych gości, odczytano listy gratulacyjne, które w uznaniu za realizację budynku Art Deco na Woli w Warszawie, wystosowali: senator Stanów Zjednoczonych – Richard J. Durbin, gubernator Illinois – Bruce Rauner oraz dyrektor zarządzający Chicago Sister Cities International – Leroy Allala. Życząc równie udanych projektów w przyszłości, w swoim liście senator Durbin podkreślił, że „budynek Art Déco na Woli jest wspaniałym przykładem udanej współpracy między dwoma krajami i świetnej pracy zespołowej.”

Po części oficjalnej wydarzenia goście mieli okazję zobaczyć murale poświęcone miastom siostrzanym, zwiedzić budynek oraz zapoznać się z jego unikatową architekturą, wypróbować zastosowane w nim innowacyjne i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne, a także poznać szczegóły rewitalizacji towarzyszące budowie.

Niepowtarzalnego klimatu nadawała imprezie oprawa w stylu lat 20 – goście w oryginalnych stylizacjach oraz zabytkowe auta z epoki art déco, którymi można było odbyć przejażdżkę po Woli. Zwieńczeniem popołudnia był lunch i relaks na zielonych tarasach Art Déco z przepięknym widokiem na biznesowe centrum Warszawy i Warsaw Spire, przy wspaniałych dźwiękach saksofonu.

Tekst: Aleksandra Żuraw-Miłkowska

Zdjęcia: Iwona Dziuk

  • wola003
  • wola001
  • wola005
  • wola004
  • wola002

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks