REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPAAZawód medyczny to pewna przyszłość. Kursy oferowane przez Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie

Zawód medyczny to pewna przyszłość. Kursy oferowane przez Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie

-

Założone w 1922 Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie(ZAP) jest niedochodową agencją pomocy socjalnej oferującą wachlarz usług dla Polonii oraz wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy. Świadczenia oferowane są w językach polskim i angielskim z pełnym uwzględnieniem istniejących różnic kulturowych.
W szerokiej ofercie agencji są programy edukacyjne dla dorosłych, usługi z zakresu pośrednictwa pracy, kompleksowe poradnictwo psychologiczne i leczenie uzależnień oraz usługi imigracyjne. Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie (Polish American Association, PAA) działa również na rzecz obrony praw imigrantów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.polish.org albo w jednej z dwóch placówek zrzeszenia w Chicago mieszczących się przy 3834 N. Cicero Avenue, tel. (773) 282-8206 oraz 6276 W. Archer Avenue, tel. (773) 767-7773.

REKLAMA

Rubryka ZAP (PAA) będzie się ukazywała na łamach ,,Dziennika Związkowego” co miesiąc prezentując kolejne usługi, jakie agencja świadczy polonijnej (i nie tylko) społeczności.

[spacer color=”8BC234″ icon=”Select a Icon” style=”1″]

Marzeniem każdego z nas jest dobrze płatna, satysfakcjonująca praca.  Zastanawiamy się jak to osiągnąć, czy w naszym przypadku jest to możliwe?  Jak pokierować naszym życiem, by zmieniło się na lepsze?

Na pewno w wielu przypadkach słuszną decyzją będzie edukacja.  Jak wiadomo na naukę nigdy nie jest za późno. Potrzebna jest wiara w siebie, motywacja i wytrwałość.  Może nadszedł czas na działanie i zmiany? Małymi krokami dojdziemy do wyznaczonego celu.

 

Wielu naszych rodaków mieszkających w Chicago lub na przedmieściach nie orientuje się, że dzięki naszej organizacji można zdobyć zawód na bezpłatnych kursach, mieć stałą pracę, pewne zarobki, świadczenia oraz perspektywę rozwoju zawodowego.

 

Bezpłatne Kursy CNA (Certified Nursing Assistant), organizowane przez  Zrzeszenie Amerykańsko Polskie od 27 lat, przygotowują  do egzaminu stanowego i uzyskania stanowej licencji CNA. Bezpośrednio po pozytywnym wyniku egzaminu można otrzymać pracę w  szpitalach, domach opieki i innych placówkach służby zdrowia. Klasy te dla wielu osób są pierwszym krokiem do dalszego kształcenia się w kierunkach medycznych.

 

Zajęcia na kursie prowadzone są w języku angielskim, w małych  grupach.

Kurs CNA obejmuje zajęcia teoretyczne (100 godz.) i praktyczne (50 godz.).  W ciągu 13 tygodni oprócz zajęć zawodowych, aby pomóc naszym studentom w szybszym opanowaniu materiału oferujemy naukę języka angielskiego pod kątem terminologii medycznej, podstawy komputerowe oraz prowadzimy seminaria uczące profesjonalnego zachowania się podczas rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami, pomagamy także w napisaniu życiorysu zawodowego (resume).

Oferujemy kursy popołudniowe w ciągu tygodnia oraz sobotnio-niedzielne.  Zajęcia praktyczne odbywają się w domach spokojnej starości. Ponadto w ramach zajęć studenci nabywają umiejętności  udzielania pierwszej pomocy (CPR). Po uzyskaniu licencji stanowej CNA uczestnicy kursu mogą skorzystać z dodatkowego przeszkolenia na pomoc rehabilitacyjną (Physical Rehabilitation Aide).  Zajęcia odbywają się przez dwie kolejne soboty i niedziele od godz. 8.00 do 16.00.

 

Uczestnicy kursu bezpłatnie otrzymują książki i materiały pomocnicze.  ZAP pokrywa również koszt egzaminu stanowego.

 

W związku z tym, że kursy CNA są dotowane, nasi sponsorzy narzucają pewne wymogi, jakie muszą spełniać kandydaci.  W kursach bezpłatnych uczestniczyć mogą osoby, które mają pozwolenie na pracę, ukończyły 18 lat, mieszkają w stanie Illinois oraz dochody nie przekraczają limitów finansowych ustalonych przez sponsorów.

 

Dla osób, które nie kwalifikują się na kursy bezpłatne, oferujemy płatne kursy pomocy pielęgniarskich i rehabilitacyjnych po atrakcyjnych cenach.

 

Program CNA (Certified Nursing Assistant) prowadzony w ZAP, wielokrotnie nagrodzony, sponsorowany jest przez ICCB (Illinois College Community Board) oraz zatwierdzony  przez Illinois Board of Higher Education , Illinois Department of Public Health i Illinois Department of Public Aide.

 

Z roku na rok zapotrzebowanie na pomoce pielęgniarskie rośnie i nasi absolwenci nie muszą martwić się o znalezienie zatrudnienia.  Posiadamy wiele ofert pracy zarówno w Chicago jaki na przedmieściach. Ponadto kurs CNA daje możliwość dalszego kształcenia się w różnych kierunkach medycznych. Istnieje wiele form pomocy finansowej dla uczących się bez względu na wiek, z którymi należy zapoznać się i skorzystać.  Praca w służbie zdrowia będzie zawsze, warto więc rozważyć tę ścieżkę kariery zawodowej.

Zapraszamy.

Nasze kursy CNA ukończyło z sukcesem wielu studentów ale może wypowiedzi kilku z nich pomogą Państwu w podjęciu decyzji.

 

Ewa lat 52 (ukończyła kurs w 2017 r. )

 

Do podjęcia kursu CNA namówiły mnie koleżanki.  Mimo obaw postanowiłam, że spróbuję i zobaczę co będzie.  Zastanawiałam się jak dam sobie radę ze wszystkimi obowiązkami: praca, dom i jeszcze szkoła.  Wkrótce okazało się, że wszystko jest możliwe do zrobienia. Nauczycielka fantastycznie i z uśmiechem przekazywała fachową wiedzę.  W klasie nawiązałam nowe przyjaźnie i nawet nie zauważyłam, kiedy nadszedł czas na egzamin stanowy. Po informacji, że zdałam, radość była ogromna, duma mnie rozpierała.  Uwierzyłam w siebie i postanowiłam, że muszę iść dalej. Rozpoczęłam naukę w nowej szkole. Pozdawałam kolejne egzaminy i obecnie mam tytuł asystenta medycznego. Pracuję w gabinecie lekarskim i aż trudno uwierzyć, że kiedyś mdlałam na widok krwi.  Cieszę się, że się odważyłam.

 

Tomek lat 26

 

Chciałem studiować kierunek po którym mógłbym pracować w służbie zdrowia.  Nie byłem zdecydowany co konkretnie. Myślałem o pielęgniarstwie, rehabilitacji, asystencie lekarza. Uczęszczałem do college i zbliżał się czas do podjęcia wiążących decyzji co dalej…

Po usłyszeniu ogłoszenia w radiu, postanowiłem zapisać się  do ZAP na kurs CNA. Po zdanym egzaminie stanowym rozpocząłem pracę w szpitalu na południu Chicago.  Pozwoliła mi ona z bliska przyjrzeć się obowiązkom na różnych stanowiskach i odkryć, że praca z pacjentami daje mi ogromną satysfakcję, podjąłem więc decyzję, chcę zostać lekarzem ortopedą.  Z mojego obecnego miejsca pracy otrzymałem listy rekomendacyjne, które pomogły mi zostać studentem UIC na kierunku medycznym.

 

Wioletta 42

Byłam zatrudniona przez agencję do opieki nad starszymi osobami.  Po pewnym czasie, mimo że mój angielski nie był najlepszy, zapisałam się do ZAP na kurs CNA.  Po zdanym egzaminie ciągle „doskonaliłam” mój angielski na kolejnych kursach: EKG i pobierania krwi.  Rozpoczęłam pracę na cały etat w szpitalu i podjęłam naukę w szkole aby uzyskać tytuł pielęgniarki. Obecnie pracuję w Centrum Dializ jako LPN oraz  przygotowuję się do egzaminów na RN. Nie było mi łatwo godzić obowiązki matki i żony oraz pracy i nauki, ale dzięki mojej determinacji, pomocy oraz wyrozumiałości  męża udało się. Dzisiaj jestem z siebie bardzo dumna. Mam pracę, która daje mi mnóstwo satysfakcji. Jestem szczęśliwa.

 

Danuta lat 60+

Opiekuję się osobami starszymi ponad 20 lat.  Z roku na rok zdobywałam doświadczenie, ale jednocześnie coraz bardziej czułam potrzebę posiadania wiedzy teoretycznej.  Lata mijały i podjęcie nauki odkładałam na później, bo ciągle coś…W końcu zapisałam się na kurs CNA do ZAP. Odkryłam, że nauka sprawia mi ogromną przyjemność.  Z łatwością zdałam egzamin stanowy. Obecnie mam dyplom, fachową wiedzę i doświadczenie. Podniosłam swoje kwalifikacje i dzięki temu mogę ubiegać się o pracę z wyższym wynagrodzeniem.  Szkoda, że z decyzją pójścia do szkoły czekałam wiele lat ale CHCIEĆ TO MÓC.

 

Więcej informacji: tel. (773) 282-1122 wew. 403 lub 401  www.polish.org

 

Barbara Gawrońska

Koordynator programu

fot.arch. ZAP

 

REKLAMA

2097924759 views

REKLAMA

REKLAMA

2097924992 views

REKLAMA

2099721384 views

REKLAMA

2097925134 views

REKLAMA

2097925235 views

REKLAMA

2097925345 views