REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNowy JorkZrzucili na kobietę wózek. Nie trafią za kratki

Zrzucili na kobietę wózek. Nie trafią za kratki

-

Marion Hedges do dziś ma problem a chodzeniem, nie widzi też na lewe oko. Najbardziej boli ją jednak to, że 12-letni chłopcy, którzy w kilka miesięcy temu  zrzucili na nią „dla zabawy” z czwartego piętra wózek w centrum handlowym, nawet nie powiedzieli „przepraszam”. Sąd uznał, że wystarczającą karą będzie dla nich półroczny pobyt w ośrodku dla trudnej młodzieży.

fot. Marion Hedges wciąż przechodzi rehablitację

REKLAMA

Młodociani sprawcy –12-letni Raymond H. i 13-letni Jeovanni R. – przed kilkoma dniami stanęli przed sądem. Kiedy sędzia ogłosił, że karą za „”wybryk”, który niemal doprowadził do śmierci 47-letniej kobiety, matki dwójki dzieci, będzie sześciomiesięczna resocjalizacja w ośrodku dla trudnej młodzieży, Raymond H. z uśmiechem na twarzy uściskał matkę i wujka. Na pytanie, czy ma coś do powiedzenia, odpowiedział krótko: „nie”.

Zobacz: Zrzucili wózek w centrum handlowym. Trafili w kobietę

Ofiara nastolatków, agentka nieruchomości, która hojnie wspierała charytatywne inicjatywy w ubogiej dzielnicy Nowego Jorku i pracowała jako wolontariuszka, mówi, że zupełny brak skruchy sprawców i fakt, że nie powiedzieli nawet „przepraszam”, jest dla niej bardzo bolesny. Mimo to Marion Hedges zapewnia, że najważniejszy jest dla nich szybki powrót do zdrowia. „Żaden z nich się ze mną nie kontaktował. Życzę im dobrze. Jest mi ich po prostu szkoda. Chcę jak najszybciej powrócić do pełni sił, aby móc pomagać innym dzieciom, które potrzebują pomocy” – powiedziała dziennikowi New York Daily News, Hedges.

Do zdarzenia doszło 30 października ubiegłego roku w sklepie sieci Target, w dzielnicy East Harlem, w Nowym Jorku. Marion Salmon Hedges kupowała słodycze dla dzieci z biednych rodzin centrum pomocy Stanley M. Isaacs Neighborhood Center, gdzie pracowała jako wolontariuszka.

Kiedy wychodziła ze sklepu z czwartego piętra runął na nią wózek na zakupy. Zrzuciło go dwóch 12-latków, którzy uznali swój wyczyn za dobry żart.

Kobieta został uderzona w głowę. Straciła przytomność, a jej serce stanęło. Dzięki reanimacji będącego na miejscu lekarza, udało się przywrócić akcję serca. Kobieta w krytycznym stanie trafiła jednak do szpitala, gdzie przez kilka tygodni utrzymywana była w stanie farmakologicznej śpiączki. Hedges doznała uszkodzenia mózgu i złamania żeber Po pięciu miesiącach od zdarzenia 47-latka wciąż przechodzi rehabilitację. Nie widzi na lewe oko i ma problemy z chodzeniem.

mp

 

6 KOMENTARZE

  1. wcale mnie to nie dziwi. mojemu synowi ukradli w szkole z szafki telefon i pendrive. wiedzial kto to zrobil i udalo mu sie odzyskac tylko pendrive. powiadomil dyrekcje szkoly i policje. ale oczywiscie zadnego odzewu. mam wrazenie, ze nie chca zlapac winnego bo wyszlo by na jaw, ze w tej szkole kradna. a wtedy szkola traci dobra renome. i co wy na to?

REKLAMA

2123294509 views

REKLAMA

REKLAMA

2123294526 views

REKLAMA

REKLAMA

2125090846 views

REKLAMA

2123294536 views

REKLAMA

2123294542 views

REKLAMA

2123294546 views