REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork NYC: Nowy imam w kontrowersyjnym islamskim centrum

NYC: Nowy imam w kontrowersyjnym islamskim centrum

-

Organizacja, która chce wybudować islamskie centrum religijne kilka przecznic od miejsca zamachów z 11 września 2001, będzie mieć nowego imama. Feisal Abdul Rauf, pomysłodawca budowy meczetu i twarz kontrowersyjnego przedsięwzięcia, będzie odgrywał w nim mniejszą rolę.

fot. Imam Feisal Abdul Rauf

O zmianach personalnych poinformowała w pitek organizacja Park51, która jest inicjatorem budowy centrum. W krótkim oświadczeniu napisano jedynie, że niebawem wybrany będzie nowy przywódca duchowy, który będzie w większym stopniu koncentrował się na „lokalnych problemach wspólnoty”.

REKLAMA

Do tej pory na czele organzacji stał imam Feisal Abdul Rauf, który uważany jest za głównego pomysłodawcę budowy islamskiego centrum nieopodal miejsca gdzie do 11 września stały bliźniacze wieże World Trade Center. Inicjatywa ta wywołała w USA falę krytyki i dyskusję na temat lokalizacji centrum. Pomimo, że organizacja Park51 przekonuje iż centrum będzie miało wymiar wielokulturowy i będzie miejscem zbliżenia wielu wyznań, przez wielu Amerykanów jest ono postrzegane jako zbezczeszczenie pamięci ofiar zamachów dokonanych przez islamskich ekstremistów.

Imam Rauf w sobotę ma zacząć serię wykładów w 12 amerykańskich miastach, podczas których chce przekonywać do budowy centrum. Pierwszy wykład odbędzie się w Detroit. Ze względów bezpieczeństwa spotkanie będzie miało charakter zamknięty.

IN (Fox News)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks