REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork Nowy Jork. Wybrano "Wybitnych Polaków"

Nowy Jork. Wybrano "Wybitnych Polaków"

-

Fotografik Ryszard Horowitz, biotechnolog i genetyk prof. Wacław Szybalski oraz pianistka Magdalena Baczewska znaleźli się wśród laureatów nagrody „Wybitny Polak”. Druga edycja konkurs rozstrzygnięta została w Nowym Jorku.

fot. W Nowym Jorku przyznano nagrody "Wybitny Polak"

REKLAMA

Konkurs organizowany jest przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, znaną m.in. z przyznawania najlepszym polskim produktom i usługom prestiżowego Godła „Teraz Polska”. Za jego przeprowadzenie na terenie USA odpowiedzialne było stowarzyszenie Pangea.

Wybory laureatów odbyły się w miniony weekend w Nowym Jorku. „Wybitni Polacy” wybrani zostali spośród 25 kandydatów, zgłoszonych przez polonijne organizacje z całych Stanów Zjednoczonych. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach: kultura, nauka, osobowość, biznes i młody Polak.

Zobacz także: Ruszyły nominacje do konkursu “Wybitny Polak za Granicą”

W kategorii „Kultura” nagrodzony został Ryszard Horowitz, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii, którego prace prezentowane są w prestiżowych pismach oraz na wystawach na całym świecie. W dziedzinie „Nauka” uhonorowany został mieszkający w New Jersey, 91-letni biotechnolog, Wacław Szybalski. Profesor Szybalski ma na swym koncie ponad 350 publikacji z zakresu mikrobiologii, genetyki i biologii molekularnej; laureat pracował m.in. w laboratorium badawczym w na University of Wisconsin.

Zwycięzcą w kategorii „Osobowość” został dziennikarz Nowego Dziennika, Janusz Szlechta; w kategorii „Biznes” wygrał właściciel piekarni Hudson Bread i promotor polskich bokserów, Mariusz Kołodziej. Wyróżnienie w dziedzinie „Młody Polak” otrzymała pianistka i klawesynistka, absolwentka Hudson School of Music, Magdalena Baczewska.

Laureaci amerykańskiej edycji konkursu będą reprezentować Stany Zjednoczone w ogólnoświatowym finale konkursu w Warszawie. Zwycięzca otrzyma tytuł „Wybitnego Polaka na świecie” podczas majowej gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim.

Głównym celem i przesłaniem Konkursu „Wybitny Polak” jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających na całym świecie, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces poza granicami Polski.

mp

 

8 KOMENTARZE

    • ,,,ale trzeba dodac,ze to twoje laczenie italiancu jest w chamstwie i nienawisci…ale ty tego nie rozumiesz bo zamiast glowy masz dekiel..

    • jeszcze niedawno pod nickiem “stary” takiego ulozonego , inteligentnego staruszka chciales rznac. gdy wyszlo na jaw ze jestes jehowym garbage i wszystkie twoje teksty to zwykle kopiowanie zal ci zawor scisnal ze mariano twoja bajeczke zakonczyl? 🙂 . nie udalo sie straszenie fbi, placzliwe listy do admina, nie udala sie akcja “milosliwe forum detroit”? 🙂
      nienawisc tak jak wspominalem do hafciarki janinki – do jehowcow, pisowcow i tumanow, , sorka ze ty lapiesz sie do calej trojki , na moj szacunek nie licz, ucz sie, ksztalc , klikaj moze kiedys cos wyklikasz, na dzisiaj jedynie co mozesz razem z reszta ulomkow to aportowac mariano 🙂

    • Ty masz czleku prosty urojenia,zglos sie do dobrego lekarza na terapie bo skonczysz w zakladzie dla umyslowo chorych schizofreniku.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks