REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork Nowy Jork. Lokatorzy sprawdzą właścicieli na Craigslist

Nowy Jork. Lokatorzy sprawdzą właścicieli na Craigslist

-

Nowojorscy lokatorzy otrzymali nie lada ściągawkę. Zanim podpiszą kontrakt  mogą sprawdzić, czy nazwisko właściciela, od którego chcą wynająć mieszkanie nie widnieje na specjalnej liście z najgorszymi i najmniej dbałymi  posiadaczami nieruchomości.  Władze miasta wraz z popularnym serwisem internetowym, specjalizującym się m.in. w wynajmie mieszkań zamieściły  na jego stronach “NYC’s Worst Landlords Watchlist“.

Ta interaktywna lista pozwala także wynajmującym na zamieszczanie swoich doświadczeń z włąścicielami, którzy nie śpieszą się z naprawą przecikających kranów, nie działającą klimatyzacją czy wszechobecnymi pluskwami.

REKLAMA

Lista z dołączoną mapką pomaga w szybkim namierzeniu tych spośród właścicieli, którzy mają najgorszą opinię oraz największą ilośc skarg i kar na swoim koncie.

Ogłaszając w poniedziałek najnowszą inicjatywę rzecznik interesu publicznego, Bill de Blasio powiedział, że jest ona jednym z ośmiopunktowego predsięwzięcia   pod nazwą “Safer Housing”.  Ma ono na celu pozbawianie właścicieli domów z wieloma wykroczeniami różnych miejskich subsydiów podatkowych, a także odebranie im prawa zawierania korzystnych kontraktów na wynajem z miastem.

Dodatkowo do budynków, z których napłynie największa liczba skarg będą wysyłani aktywiści informujący lokatorów o ich prawach i obowiązkach.

MB 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA