REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nowy Jork Nowy Jork. Awaryjne lądowanie po zderzeniu z ptakami

Nowy Jork. Awaryjne lądowanie po zderzeniu z ptakami

-

Samolot linii Delta Airlines zmuszony był lądować awaryjnie na lotnisku JFK w Nowym Jorku, po tym jak maszyna zderzyła się ze stadem ptaków. Jeden z silników w wyniku uderzenia stanął w płomieniach. Pilotowi udało się zawrócić i bezpiecznie wylądować. Nikomu ze 172 pasażerów i członków załogi nic się nie stało.

Lecący do Los Angeles samolot Delta Airlines lot 1063 wyleciał z Nowego Jorku w czwartek około 15.30. Kilka minut po starcie pilot zawiadomił wieżę kontroli lotów o zderzeniu ze stadem ptaków. W wyniku kolizji prawy silnik Boeinga 757 stanął w płomieniach. Według pasażerów dym zaczął wdzierać się na pokład samolotu. Dzięki szybkiej reakcji kapitana o 15.45 samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku. Nikomu z pasażerów i członków załogi nic się nie stało. Na pokładzie maszyny znajdowało się w sumie 172 osoby. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu. Specjaliści badają m.in. czy ptaki zostały wciągnięte do środka silnika i jak rozległe są uszkodzenia.

REKLAMA

Według danych FAA liczba przypadków zderzeń samolotów z ptakami drastycznie wzrosła w ostatnich latach: z 1 793 w 1990 roku do 9622 w 2010 roku. O incydentach tego typu szczególnie głośno zrobiło się w styczniu 2009 roku kiedy po kolizji ze stadem gęsi samolot US Airways ze 155 osobami na pokładzie lądował awaryjnie na rzece Hudson.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

mp

7 KOMENTARZE

  1. Sprawa wyglada podejrzanie. Wedlug wybitnych amerykanskich uniwerysteckich ekspertow polskiego pochodzenia , tej wielkosci samolot nawet po rabnieciu w duza,stara brzoze powinien sie otrzepac I poleciec dalej, a co tam jakies ptaszki! Sprawa wyglada bardzo powaznie, ja na miejscu delty I jej firmy ubezpieczeniowej wyslal bym list z uprzejma prosbe o zbadanie tego przez wybitnego znaFce katastrof lotniczych – antka brzoze.

    • Azory to piekna kraina.. W pakistanie samolot splonal calutki…Stary samochod to tylko sie rozkraczyl.. a stary samolot spada na wioske…. Dobrze, ze ten zdolal powrocic na lotnisko…. Budowano koleje, zniknely tarpany….A ptactwo z wiosna podekscytowane i jesli ruch na niebie zmienny przez przedpoludniowe helikoptery to wpadly ptaszyska na orbite korytarzy lotu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks