REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Zima a sprzedaż domu

Zima a sprzedaż domu

-

Zima jest również dobrym okresem na sprzedaż domu! Generalnie na rynku jest mniej domów, gdyż ludzie chcą mieć spokój na święta, nie chcą mieć pokazów itp. Dla sprzedającego to doskonała okazja, bo konkurencja jest znacznie mniejsza niż o innych porach roku. Zła pogoda zniechęca ciekawskich do wyruszenia w drogę, więc ludzie, którzy już decydują się obejrzeć twój dom, to zmotywowani kupujący gotowi do podjęcia decyzji. Jest kilka sposobów na to, aby twój dom wyglądał bardziej atrakcyjnie w czasie, gdy dni są krótsze, a za oknem szaro i ciemno.

Odśnież chodnik
Nieustannie oczyszczaj chodnik ze śniegu, nawet jeśli nadal pada. Wydeptane ślady na świeżo spadłym śniegu zamieniają się w lód, jeśli temperatura jest wystarczająco niska, więc należy zeskrobać chodnik, schody i posypać solą. Pamiętaj, aby oczyścić drogę z ulicy do chodnika, aby odwiedzający nie byli zmuszani do przeskakiwania zasp śniegu. Umieść też gumową matę przy drzwiach wejściowych w celu przechowywania mokrych butów.

REKLAMA

Wpuść naturalne światło
Otwórz żaluzje, odsuń zasłony w każdym oknie (chyba że widok nie jest szczególnie atrakcyjny). Włącz wszystkie światła w domu, w tym światła pod szafkami kuchennymi. Ciemne pomieszczenia możesz dodatkowo rozjaśnić kilkoma lustrami, umieszczając je strategicznie w miejscach, których nie da się dodatkowo oświetlić.

Dom powinien lśnić
Umyj okna, oczyść pajęczyny, wytrzyj kurz z mebli, wiatraków sufitowych i kloszy. Jeśli to konieczne, wyczyść fugę między płytkami w kuchni, przy wannie, prysznicu i umywalce. Wypoleruj klamki, krany i lustra. Odkurz i umyj podłogi, kiedy zajdzie potrzeba. Wyczyść też lodówkę i szafki kuchenne. Codziennie przed wyjściem z domu wyrzuć śmieci.

Podkręć ogrzewanie
Chcesz, aby temperatura wewnątrz była na tyle komfortowa, aby zachęcić kupującego do dłuższej wizyty, szczególnie w zimny dzień, więc podkręć termostat. Lepiej jest ogrzać dom jeden lub dwa stopnie więcej niż zwykle.

Jeśli masz kominek, zapal go, ale pamiętaj o otwarciu klapy, postawieniu kratki i nie zostawiaj go bez nadzoru przez dłuższy czas.

Stwórz nastrój
Spraw, aby pokoje wyglądały wyjątkowo ciepło, przytulnie i zachęcająco. Włącz spokojną muzykę; łagodny jazz lub muzyka klasyczna zawsze wprowadzają dobry nastrój. W sezonie świątecznym kolędy są miłym akcentem. Jeśli masz zamiar upiec ciasteczka, wystaw kilka na poczęstunek, aby potencjalni nabywcy nie byli zawiedzeni.

Wiele osób ma alergie na pewne zapachy i dezodoranty, dlatego nie używaj za dużo odświeżaczy powietrza. Z tego samego powodu nie powinno się palić świec ani rozpylać perfumów w sypialni.

Zostaw informacje
Zostaw na wierzchu broszury – najlepiej z letnimi zdjęciami i wydrukiem z MLS, które odwiedzający będą mogli wziąć ze sobą i które mogą się przydać w podjęciu decyzji. Masz tak mało czasu, aby zrobić dobre wrażenie, dlatego ważne jest, żeby zainteresowani mieli coś, co przyciągnie ich uwagę z powrotem do twojego domu. Zwłaszcza kiedy będą później prowadzili dyskusję z rodziną w komforcie własnego domo.

Pamiętaj, doświadczenie nie jest drogie, ono jest bezcenne. Dobry agent nieruchomości pomoże i doradzi przy sprzedaży domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.Pixabay.com

REKLAMA

Poprzedni artykułInspektorze, nie budź kierowcy
Następny artykułSzukaj, a znajdziesz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks