REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościZanim kupisz dom wypoczynkowy

Zanim kupisz dom wypoczynkowy

-

Twoja rodzina zakochała się w wakacyjnym miejscu i zastanawiasz się, czy warto tam kupić dom lub mieszkanie? Oto kilka kluczowych pytań, które należy sobie zadać, zanim podejmiesz taką decyzję.

1. Czy naprawdę kochasz lokalizację?
Odwiedź okolicę poza sezonem i sprawdź, czy nadal lubisz tę górską, leśną chatę, gdy jest zasypana śniegiem i prowadzi do niej nieodśnieżona droga. Czy masz zamiar łowić ryby w zamarzniętym jeziorze? Co zrobisz, kiedy stoki narciarskie będą zielone lub kiedy wiatr od oceanu zbyt chłodny, by wylegiwać się na plażowym piasku? Możesz uwielbiać to miejsce o danej porze roku, ale… co z resztą roku?

REKLAMA

2. Porozmawiaj z miejscowymi
Spędź trochę czasu w lokalnej kawiarni i porozmawiaj z ludźmi, którzy mieszkają w okolicy przez cały rok. Zapytaj, co im się podoba, a co nie, zapytaj też, czy wiedzą o jakiś zmianach nadchodzących w okolicy. Może są plany budowy jakiegoś parku rekreacyjnego, aby przyciągnąć turystów, a może powstanie obiekt, który zmniejszy atrakcyjność okolicy. O tych sytuacjach lepiej być poinformowanym.

3. Jaki jest podstawowy cel posiadania tego domu?
Czy chcesz go używać przez kilka tygodni w okresie letnim, czy też chcesz, aby dom był dostępny dla wszystkich członków rodziny przez cały rok? A może chcesz udostępnić go dla innych osób szukających miejsca na wakacje? Posiadanie domu wakacyjnego może otworzyć kilka różnych możliwości. Musisz tylko zdecydować, która ścieżka jest dla ciebie odpowiednia.

4. Jak często możesz tam jeździć?
Oblicz, ile razy w roku będziesz mógł korzystać z domu wypoczynkowego. Ostrożnie rozważ dojazdy, zobowiązania rodzinne, swój zawód i wykonywaną pracę, aby określić, ile czasu możesz realistycznie spędzić w domku wakacyjnym i czy będzie to opłacalne, biorąc pod uwagę koszty posiadania i utrzymania nieruchomości.

5. Czy jesteś gotowy, aby go wynająć?
Wynajem domu na odległość niesie ze sobą wiele czynników. Jeśli na miejscu jest stowarzyszenie właścicieli HOA, czy zezwala ono na wynajem? Czy są atrakcje, które przyciągają ludzi do tej okolicy? Kto będzie kosił trawę, sprzątał lub robił naprawy, kiedy ciebie tam nie ma? Jak reklamować dom pod wynajem? A może lepiej uniknąć stresu i kłopotu z wynajmowaniem?

6. Co z podatkami?
Podatki na drugi dom mogą być bardziej skomplikowane niż w przypadku głównego miejsca zamieszkania. Porozmawiaj z doradcą podatkowym i dowiedz się więcej o obowiązkach podatkowych w konkretnej sytuacji, w tym podatkach od dochodu z najmu, jeśli planujesz wynająć dom na część roku.

7. Ile cię kosztuje, gdy nikogo tam nie ma?
Oblicz prawdziwe, całoroczne koszty posiadania domu, w tym opłaty za wodę, gaz, prąd i utrzymanie nieruchomości, gdy dom stoi pusty. Pomoże ci to w podjęciu logicznej decyzji.

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą ci podjąć odpowiedzialną i racjonalną decyzję. Pamiętaj również, że agent jest twoim najlepszym sojusznikiem, który służy bezcenną i fachową opinią na temat kupna wakacyjnego domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: [email protected]
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

2123107630 views

REKLAMA

REKLAMA

2123107647 views

REKLAMA

REKLAMA

2124903967 views

REKLAMA

2123107657 views

REKLAMA

2123107663 views

REKLAMA

2123107667 views