REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości W czym kupującemu może pomóc agent

W czym kupującemu może pomóc agent

-

Pośrednik obrotu nieruchomościami jest bezcennym wsparciem dla osób kupujących dom lub mieszkanie, bo proces poszukiwania i kupna odpowiedniego domu, który spełni wasze wymogi, może być skomplikowany, długi i męczący. Dobry agent będzie w tej kwestii zaufanym doradcą, który zna potrzeby swoich klientów i wie, jak uniknąć pułapek w procesie kupna nieruchomości.

Umiejętność zbadania potrzeb kupującego
Chcesz kupić dom lub mieszkanie, ale do końca nie wiesz, czego dokładnie szukasz lub jakie są twoje potrzeby? Doświadczony agent zacznie współpracę od szczerej i szczegółowej rozmowy, zapyta o twoje potrzeby i pomoże ci je sprecyzować. Po takiej rozmowie pośrednik powinien znać twój budżet, rodzaj nieruchomości i okolicę, w jakiej chcesz zamieszkać, szkoły, do których chciałbyś, żeby uczęszczały twoje dzieci, ilość sypialni i łazienek potrzebnych dla waszej rodziny.

REKLAMA

Znajomość rynku
Znając odpowiedzi na pytania, które były zadane we wstępnej rozmowie, wraz z wiedzą na temat tego, jak kształtuje się rynek, pośrednik wyszukuje oferty, które spełniają wasze wymogi i potrzeby, oszczędzając tym samym twój czas i energię.

Umawianie pokazów
Znalezienie ofert, które spełniają wasze kryteria, to tylko część procesu zakupu nieruchomości. Po wybraniu ofert, które was najbardziej interesują, trzeba umówić odwiedziny tych nieruchomości. Wasz pośrednik optymalnie ustawia pokazy w czasie, który najlepiej pasuje wam i sprzedającym.

Negocjacje ceny
Proces negocjacji często bywa trudny i wyczerpujący ze względu na emocjonalne podejście obu stron. Powierzenie procesu negocjacji agentowi obrotu nieruchomościami, który ma doświadczenie, wiedzę i chłodny racjonalizm, zdecydowanie lepiej służy w ich przeprowadzeniu. Agent będzie też mógł przeanalizować aktualną sytuację rynkową, przedstawić fakty i doradzić podjęcie właściwej decyzji.

Sporządzenie umowy kupna
Pomimo że agent nie jest adwokatem, jest on odpowiedzialny za przygotowanie wstępnej umowy zgodnej z jej postanowieniami. Każda umowa powinna zostać indywidualnie dostosowana do warunków, na które obydwie strony się zgodziły, aby uniknąć poważnych lub niepotrzebnych konfliktów, gdy sprawę przejmą adwokaci.

Inspekcja
Po pomyślnym zakończeniu negocjacji ceny, agent pomaga w koordynacji ogólnej inspekcji nieruchomości. A jeśli pierwsza inspekcja ujawni jakieś wady, to pomoże umówić bardziej zaawansowaną inspekcję lub spotkanie z wykonawcą, aby otrzymać wycenę potrzebnych napraw. Agent może pomóc również w negocjacjach kredytów za naprawy usterek wykrytych przez inspekcję.

Pożyczka, przegląd i closing
Praca pośrednika nie kończy się na zaakceptowaniu oferty i inspekcji. Dobry agent dalej monitoruje proces pożyczkowy, dowiaduje się, czy ustalone naprawy zostały wykonane, umawia ostatnią wizytę kupującego i przychodzi na closing, aby upewnić się, że wszystko zostało pomyślnie zakończone.

Doradca klienta
Jeżeli uda ci się nawiązać dobry kontakt z pośrednikiem, może on stać się twoim zaufanym doradcą w kwestiach nieruchomości. Najczęściej warto zachować jego informacje kontaktowe, aby przy kolejnych sprawach związanych ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości mieć pewność, że powierzasz swoje sprawy w doświadczone i profesjonalne ręce.

Doświadczenie nie jest drogie, ono jest bezcenne. Dzięki współpracy z dobrym pośrednikiem unikniemy pułapek związanych z daną nieruchomością. Przy kupnie domu warto mieć pośrednika obrotu nieruchomościami, który zajmuje się tym na co dzień. Doświadczony agent może przewidzieć niektóre sytuacje i zapobiec potencjalnym problemom związanym z kupnem domu lub mieszkania.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

 

fot.123RF

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks