REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Renowacje, które natychmiast podniosą wartość domu

Renowacje, które natychmiast podniosą wartość domu

-

Izolacja poddasza. Izolacja poddasza to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji, biorąc pod uwagę koszty tej pracy. Można spodziewać się 107% zwrotu.

Wymiana drzwi wejściowych. Bardzo dobrą inwestycją jest wymiana drzwi wejściowych – zwraca się w 90%.

REKLAMA

Ulepszenie wyglądu domu z zewnątrz, wykorzystanie sztucznego kamienia. Przód domu lub elementy ściany ze sztucznego kamienia wizualnie bardzo uatrakcyjnią dom. Inwestycja zwróci się w 89%.

Minimalna renowacja kuchni. Największy zwrot, około 89%, przyniesie minimalna renowacja kuchni. Zamiast wymienić wszystko, zrób małe, ale zauważalne zmiany, np. pomaluj szafki, zmień uchwyty, wymień oświetlenie itp.

Drzwi garażowe. Wymiana drzwi garażowych zrobi ogromną różnicę, szczególnie gdy masz garaż dołączony z przodu do domu. Około 77% zwrotu.

Wymiana sidingu. Inspektor na pewno zwróci uwagę na stan zewnętrzny budynku. Zmiana sidingu przyniesie zwrot 76% w stosunku do kosztów.

Wymiana okien. Okna to następna ważna rzecz, którą zauważy każdy inspektor. Podobny zwrot procentowy przyniesie wymiana okien zarówno drewnianych, jak i winylowych, ale koszty inwestycji są różne.

Uniwersalny design. Udogodnienia dla osób starszych, jak szerokie drzwi wewnętrzne, przez które można przejechać wózkiem inwalidzkim, albo poręcze do przytrzymania w pożądanych miejscach (np. w łazience) mają coraz większą popularność. Inwestycja może przynieść zwrot rzędu 68%.

Wymiana dachu. Dach to jedna z najważniejszych części domu i jego wymiana powinna zwrócić się w 69%.

Budowa decku. Jedna z tańszych inwestycji przynosząca wysoki zwrot to budowa decku. Dzisiejszy kupujący bardzo cenią sobie posiadanie decku lub patio, żeby jak najbardziej wykorzystać uroki pięknej pogody. Około 77% zwrotu.

Nowoczesne gadżety. Wszystkie urządzenia typu „smart” są mile widziane i opłaca się w nie inwestować. Regulatory temperatury, dzwonki do drzwi z kamerą i pozostałe tego typu gadżety są doceniane przez dzisiejszych kupujących.

Dbałość o detale. Dbałość o szczegóły utwierdzi kupujących w fakcie, że twój dom jest utrzymany w ogólnym dobrym stanie. Drobne szczegóły, jak działające światła, czy czyste okna, mogą zrobić dużą różnicę.

Pomalowanie ścian. Pomalowane na neutralne kolory ściany zrobią olbrzymią różnicę.

Wykończona piwnica. Wykończenie piwnicy na pewno się zwróci. Kosztuje mniej niż zrobienie przybudówki, a sprawi, że dodasz dużo miejsca.

Zamiana dywanów na podłogi drewniane lub laminaty. Podłogi drewniane lub drewnopodobne są łatwiejsze w utrzymaniu, a koszt ich położenia jest podobny do lepszej jakości dywanów.

Udekoruj deck światłami. Nie jest to kosztowny projekt, a użycie lampek ogrodowych o niskim napięciu zdecydowanie uatrakcyjni twój ogród.

Zainstaluj backsplash w kuchni. Płyty nad zlewem i nad blatami możesz wykonać sam, minimalizując koszty. Efekt będzie widoczny, bo kupujący zawsze zwracają na kuchnię dużą uwagę.

Zmień oświetlenie w kuchni. Kuchnia to ważne miejsce w domu. Służy nie tylko do gotowania, ale to w kuchni najczęściej zbiera się cała rodzina i często je w niej posiłki, zamiast w jadalni. Odpowiednie oświetlenie w kuchni na pewno zostanie docenione przez potencjalnych kupujących.

Wszystkie wymienione wyżej propozycje przyniosą ci wymierne korzyści. Jeżeli twój czas lub budżet jest bardzo ograniczony, wystarczy, że pomalujesz dom, lub najbardziej wymagające tego pomieszczenia na neutralne kolory, żeby uatrakcyjnić wygląd domu za niewielkie pieniądze!

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.moritz320/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA