REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościPotrzebna pożyczka? Jak poprawić swoją punktację kredytową

Potrzebna pożyczka? Jak poprawić swoją punktację kredytową

-

Większość mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie ma gotówki, aby kupić dom. Uzyskanie pożyczki na najlepszych warunkach i odpowiedniej dla twojej sytuacji sprawi, że zakup domu będzie łatwiejszym i tańszym (przynajmniej miesięcznie) przeżyciem. Kluczem do uzyskania dobrej pożyczki jest punktacja kredytowa. Oto siedem sposobów na jej poprawę.

1. Zapoznaj się ze swoim raportem kredytowym

REKLAMA

Punktacja kredytowa waha się od 300 do 850 punktów. Im wyższa cyfra, tym lepiej dla ciebie. Twoja punktacja opiera się na tym, czy w przeszłości rzetelnie spłacałeś pożyczki, kredyty samochodowe, karty kredytowe i inne długi. Potrzebujesz co najmniej 620 punktów, aby uzyskać kredyt na zakup domu lub mieszkania i minimum 740 punktów, aby uzyskać najlepsze oprocentowanie i warunki.

Raz w roku masz prawo do uzyskania bezpłatnej kopii raportu kredytowego z trzech głównych biur kredytowych – Experian, Equifax i TransUnion. Dostęp do wszystkich trzech raportów możesz uzyskać na stronie www.annualcreditreport.com. Warto się z nimi zapoznać i upewnić się, że zawarte tam informacje są poprawne.

2. Popraw błędy

Jeśli zauważysz błędy w swoim raporcie kredytowym, napisz list lub e-mail do danej agencji, wyjaśniając dlaczego uważasz, że wystąpił błąd. Załącz dokumenty, które udowodnią, że nastąpiła pomyłka i poproś o poprawienie lub usunięcie błędu. Możesz także złożyć skargę bezpośrednio w firmie lub u komornika, którzy odpowiedzialni są za błędne informacje i domagać się kopii wszelkich materiałów wysłanych przez nich do agencji kredytowych.

3. Płać rachunki na czas

Nawet kilka dni spóźnienia i kilka spóźnionych płatności będzie miało wpływ na twoją ocenę kredytową. Najprostszym sposobem na utrzymanie dobrej historii kredytowej jest płacenie rachunków na czas. Zaoszczędzisz przy tym na karach obowiązujących za spóźnienia.

4. Używaj kredytu ostrożnie

Innym dobrym sposobem na poprawę historii kredytowej jest comiesięczne spłacanie w całości rachunków z kart kredytowych. Jeśli nie możesz tego robić, płać tyle, ile możesz powyżej minimum, aby zacząć zmniejszać zadłużenie. Przestań płacić kartami kredytowymi, aby nie zwiększać swojego zadłużenia i przelej dług z wysoko oprocentowanych kart na te z niższym oprocentowaniem. Tu również zaoszczędzisz.

5. Dbaj o długość kredytu

Agencje kredytowe biorą również pod uwagę długość historii kredytowej. Jeśli swoją kartę kredytową masz już długo i zarządzasz nią w sposób odpowiedzialny, działa to na twoją korzyść. Jednak otwarcie kilku nowych kart naraz może obniżyć średni wiek twoich kont, a jednocześnie ocenę kredytową. Zamykanie starszych kart kredytowych powoduje obniżenie dostępnego kredytu, dlatego lepiej zostawić karty kredytowe otwarte, nawet jeśli ich nie używasz.
6. Nie korzystaj z całego kredytu, który jest dostępny

Ocena kredytowa zależy również od tego, ile kredytu wykorzystasz w porównaniu do tego, na ile jesteś zatwierdzony. Wykorzystanie dwóch tysięcy dolarów dostępnego kredytu da ci niższy wynik niż dysponowanie dwoma tysiącami dostępnego kredytu, z czego wykorzystujesz tylko 250 dolarów. Czasami otwarcie nowych rachunków kredytowych może zwiększyć dostępny kredyt, co pozytywnie wpłynie na twój wynik.

7. Bądź cierpliwy

Poprawa oceny kredytowej może trochę potrwać od momentu, gdy zaczynasz nad nią pracować. Nie trać jednak cierpliwości i trzymaj się ustalonego planu, który pomoże ci uzyskać kredyt, aby kupić własny kąt.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

fot.pxhere.com

REKLAMA

2114986355 views

REKLAMA

2114986587 views

REKLAMA

REKLAMA

2116782977 views

REKLAMA

2114986727 views

REKLAMA

2114986826 views

REKLAMA

2114986934 views