REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Od czego zacząć wiosenne porządki wokół domu

Od czego zacząć wiosenne porządki wokół domu

-

Nawet łagodna zima może wyrządzić szkody w domu, bez względu na to, jak dobrze się do niej przygotujesz. Teraz gdy mamy ją już za sobą, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o wiosennych porządkach. Warto przeprowadzić szybką inspekcję szkód spowodowanych zimowymi temperaturami, wiatrem i śniegiem, aby zobaczyć jakie naprawy będą potrzebne. Być może wystarczy czyszczenie rynien, a może konieczne będzie coś poważniejszego, jak naprawa lub wymiana dachu. Przywitaj wiosnę dokonując następujących czterech napraw.

Sprawdź dach

REKLAMA

Jednym z najważniejszych obszarów domu, które mogą wymagać konserwacji po zimie, jest dach. Sprawdź, czy w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie został zniszczony. Jeśli masz standardowe gonty asfaltowe, można spojrzeć na nie przez lornetkę. Szukaj gontów, które się poruszyły lub które wyglądają poluzowane. Jeśli masz płaski dach, inspekcja bez wejścia na dach może być trudniejsza. Możesz zatrudnić dekarza, który sprawdzi dach i wykona jakiekolwiek naprawy, takie jak wymiana obróbek, które mogły się rozejść na skutek działania śniegu i lodu. Wiosna to także świetny czas na sprawdzenie rynien, ponieważ zimowe burze mogły spowodować zapchanie ich przez liście, gałązki i inne drobne śmieci.

Uporządkuj ogródek

Niezależnie od tego, czy twój ogródek to tylko kilka roślin doniczkowych na balkonie, czy też bujne podwórko, gdy nadejdzie wiosna, porządki będą wskazane. Nadszedł czas, by zakasać rękawy, usunąć stare rośliny, przyciąć krzaki, zebrać wszelkie opadłe liście, jeśli nie zostało to zrobione przed zimą. To również odpowiedni czas, aby wyrwać wszelkie chwasty, dopóki są jeszcze małe. Możesz również rozrzucić trochę kompostu, aby zapewnić swoim roślinom wartości odżywcze przed rozpoczęciem sezonu.

Sprawdź klimatyzację

Choć nie trzeba włączać klimatyzacji jeszcze przez parę miesięcy, wczesna wiosna to odpowiedni czas, aby upewnić się, że działa. Nie czekaj, aż za oknem będzie 85 st. F, aby dowiedzieć się, że twój system klimatyzacji jest zepsuty. Jeśli masz jednostki okienne, wyciągnij i wyczyść filtry, i zainstaluj je ponownie w oknach. Jeśli masz centralne ochładzanie, warto podjąć wysiłek i koszt, aby zadzwonić do profesjonalisty, który przeprowadzi szybki test, przeczyści i przygotuje system na nowy sezon.

Umyj okna

Słoneczne wiosenne dni mogą ujawnić, jak piękne lub brzydkie są twoje okna… Umyj je dobrze na początku sezonu, aby słońce mogło przedostać się do środka i rozjaśniać dom. Aby wyczyścić szybę, możesz użyć płynu do mycia okien lub bardziej ekologicznych środków. Usuń brud i kurz z parapetów, a następnie wytrzyj je wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do naczyń. Teraz jest też czas, aby wyczyścić i naprawić zniszczone siatki okienne. Najlepiej i najłatwiej jest je wyjąć i opłukać wodą. Jeśli na siatce są przecięcia lub dziury, możesz je całkowicie wymienić lub kupić zestaw do naprawy i sam je załatać.

Zrobienie powyższych projektów wokół domu wczesną wiosną pozwoli na relaks, gdy nadejdą cieplejsze dni. Nie odkładaj tych zadań na później – im wcześniej się nimi zajmiesz, tym szczęśliwszy będziesz w swoim domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.dolgachov/123RF

5 KOMENTARZE

  1. Albo zamiast to wszystko robić po prostu wziąć firmy do tego. Wezmą niewiele przeliczając na czas pracy. W tamtym roku jak czyściłam rynny z liści, to zajęło mi to bite 8h i kilka siniaków. W tym roku wzięłam KristallGlass i za 200 zrobili całość w 2h. To samo sprzątanie mieszkanie, wzięłam jakąś formę z okolicy i za 400 posprzątali 80m2 tak, że ja bym w życiu tak nie wysprzątała. 8h pracy ich – mój pewnie tydzień.

  2. Typowe polactwo. Treść nie ważna, ważne, żeby się dowalić za brak waluty. Jak idziesz do kasy to Pani w kasie też za każdym razem mówi 5,99 “złotych polskich”? Ludzie ogarnijcie się.

    Anka nie przejmuj się, typowe trole.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks