REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Jak ocenić jakość mieszkania

Jak ocenić jakość mieszkania

-

Jakość to bardzo nieostre pojęcie, dla każdego oznacza ono coś innego. Istnieją jednak pewne wyróżniki jakości, co do których wszyscy się zgadzamy. Dzisiaj o tym, na co zwrócić uwagę przy ocenie jakości mieszkania.

Jedne z najważniejszych kryteriów przy wyborze condominium, które pozostają niezmiennie, to dobra lokalizacja, powierzchnia oraz liczba sypialni. Jednak nie tylko to zdecyduje o tym, czy nasze potencjalne mieszkanie będzie się nam dobrze użytkować. Niezwykle ważna jest również jakość wykończenia i aktualny stan. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jak ocenić jakość mieszkania?

REKLAMA

Z rynku otwartego czy nowo wybudowane?

Wiele osób – zwłaszcza jeśli zależy im na czasie – rozważa kupno condominium z rynku wtórnego. Niewątpliwie rozwiązanie to ma wiele zalet, gdyż w większości przypadków do zakupionego lokalu możemy wprowadzić się niemal od razu po closingu. Oprócz kwestii związanych z dopięciem formalności pozostają również inne związane z jego standardem.

Sprzedający mieszkanie przed sprzedażą najprawdopodobniej zdecydował się jedynie na niewielki remont – najczęściej ograniczony jedynie do malowania ścian lub położenia nowych podłóg. Wiele sprzedawanych obecnie condominiów to lokale kilkunastoletnie lub nawet kilkudziesięcioletnie. Trudno zatem spodziewać się wykończenia odpowiadającego zarówno wysokiej estetyce, jak i innym normom. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie takiego mieszkania, sprawdźmy, w jakim stanie znajdują się inne jego elementy – okna, drzwi, instalacje, a także armatura łazienkowa i wyposażenie kuchni. Z pewnością pomogą konsultacje z agentem nieruchomości – jest to osoba, która jak żadna inna potrafi trafnie ocenić wartość nieruchomości oraz jej faktyczny stan. Często jest w stanie zwrócić uwagę na rzeczy, które dla wielu pozostają niezauważalne.

Nowe mieszkanie – co sprawdzić?

Mieszkanie od dewelopera to zazwyczaj wysoki standard, ale i tutaj warto mieć na uwadze kilka spraw. Decydując się na zakup nowego mieszkania, sprawdźmy jakie opinie ma wśród swoich klientów budowniczy. Na odbiór mieszkania warto przygotować się i przyjść z własnym inspektorem budowlanym. Należy sprawdzić, czy wymiary mieszkania odpowiadają projektowi oraz czy jego standard zgadza się z tym, co zostało zawarte w umowie.

Jak wspomniałem, jakość to pojęcie względne. Wszyscy jednak chcielibyśmy żyć w miejscu wygodnym i ładnym, czego osobiście życzę wszystkim czytelnikom.

Tom Dudzinski

Tomasz Dudziński
broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

 

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks