REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Jak darowizna na pierwszą wpłatę otwiera ludziom drzwi do własnego domu

Jak darowizna na pierwszą wpłatę otwiera ludziom drzwi do własnego domu

-

Wiele osób chce obecnie kupić dom, póki przystępność cenowa nadal jest główną atrakcją obecnego rynku nieruchomości. Niedawna ankieta przeprowadzona przez Sparks Research pokazuje, że 20 proc. kupujących dom po raz pierwszy podaje brak edukacji finansowej jako barierę dla posiadania domu.

Jest to zdecydowanie zrozumiałe. Jeśli nie czujesz się komfortowo z finansowym procesem zakupu domu, trudno jest podjąć pewną decyzję. W rzeczywistości czterech na pięciu nabywców domów twierdzi, że potrzebują pomocy, aby zrozumieć, na co ich w ogóle stać. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie odpowiednich pośredników realnościowych i pośredników pożyczkowych, którzy pomogą ci przejść przez ten proces.

Co więcej, te same badania pokazują, że ponad dwie trzecie potencjalnych nabywców domów uważa, że będą potrzebować pomocy, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy na pierwszą wpłatę. Mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że istnieje wiele programów pomocy zaliczkowej na szczeblu krajowym i regionalnym, a wiele z nich dysponuje środkami dostępnymi dla potencjalnych nabywców. Opublikowano niedawno indeks programów dla nabywców domów za III kwartał 2020 roku, który wyjaśnia, że łączna liczba programów wynosi 2340, a ponad 81 procent tych programów ma obecnie dostępne fundusze dla kwalifikujących się nabywców domów.

Programy pomocowe są nie tylko dla kupujących dom po raz pierwszy
Proszę pamiętać, że te programy są przeznaczone nie tylko dla osób kupujących domy po raz pierwszy, dlatego warto zbadać dostępne opcje bez względu na to, gdzie jesteś na swojej drodze do posiadania domu. Na przykład, jeśli pracujesz teraz w domu, możesz pomyśleć o przeprowadzce do bardziej przystępnej cenowo okolicy, w której siła nabywcza dolara jest większa, dzięki czemu za te same pieniądze można kupić o wiele większy dom na większej parceli.

Obszary wiejskie mają kredyty hipoteczne (pożyczki USDA), które nie wymagają zaliczki; a niektórzy pracownicy, którzy mogą pracować w domu, mogą zechcieć rozważyć przeprowadzkę na dalsze przedmieścia lub do małych miasteczek, w których dostępne są kredyty rządowe USDA, a ceny domów są bardziej przystępne.

Jeśli zależy ci na przystępnej cenie i spodziewasz się, że będziesz pracować w domu przez długi czas, odpowiedni dom może znajdować się w okolicy, której jeszcze nie brałeś pod uwagę. Ponadto program pomocy, którego potrzebujesz, również może być w zasięgu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programach pomocowych w przypadku pierwszych wpłat, dodatkowe informacje są dostępne w „Down Payment Resource”. Doświadczony agent sprzedaży nieruchomości pomoże ci zdecydować, która opcja będzie dla ciebie najlepsza.

Dzięki szeregowi programów pomocowych, dostępne są niedrogie opcje dla chętnych do kupna domu. Ważne jest, aby zdobyć wiedzę finansową potrzebną do zrozumienia procesu kupowania domu i osiągnięcia celów związanych z nieruchomościami. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć drogę do wymarzonego domu.

Tom Dudzinski

broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks