REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Energia odnawialna w twoim domu – sprawdź jak oszczędzić

Energia odnawialna w twoim domu – sprawdź jak oszczędzić

-

Alternatywne źródła energii są coraz powszechniej wykorzystywane w pasywnym i energooszczędnym budownictwie. Odbywa się to nie tylko ze względów ekologicznych, ale również ekonomicznych. Energia odnawialna skutecznie wypiera kosztowne i niekorzystnie wpływające na środowisko rozwiązania konwencjonalne, zapewniając jednocześnie większą oszczędność eksploatacyjną na całym świecie.

Czym jest energia odnawialna?
Energia odnawialna pozyskiwana jest ze źródeł alternatywnych, czyli naturalnych procesów przyrodniczych i organicznych. Podczas gdy źródła konwencjonalne wyczerpują się, zasoby energii odnawialnej są w stanie podlegać naturalnemu uzupełnieniu i uznawane są za niewyczerpalne. Energia odnawialna przyczynia się do lepszego zachowania równowagi ekologicznej na ziemi, a także ogranicza emisję szkodliwych gazów cieplarnianych.

REKLAMA

Energia odnawialna w twoim domu
Dom energooszczędny korzysta z naturalnych zasobów w celu wytworzenia energii elektrycznej oraz ciepła. Alternatywne źródła energii wydatnie ułatwiają oszczędne gospodarowanie energią konwencjonalną, co znacząco przyczynia się do zminimalizowania kosztów eksploatacyjnych całego obiektu. Energia odnawialna może być wykorzystywana praktycznie w każdym domu. Warto jednak podjąć tego rodzaju decyzję jeszcze przed budową, najlepiej już na etapie projektowania nowego domu.

Jakie źródło energii odnawialnej można wykorzystać?
Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, kluczowym czynnikiem zazwyczaj są warunki klimatyczne panujące na obszarze branym pod uwagę. Odnawialne źródła energii wykorzystać można poprzez udział elektrowni wodnych, wiatrowych, elektrowni na biomasę, biogazowni czy urządzeń wykorzystujących biopaliwa, energię słoneczną lub geotermalną. To tylko niektóre z propozycji, które można z powodzeniem wykorzystać we własnym domu.

Energia odnawialna staje się popularna ze względu na realne potrzeby, a nie tymczasową modę. Dlatego powoli zaczyna skutecznie wypierać i zastępować źródła konwencjonalne.

Tom Dudzinski

Tomasz Dudziński
broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

dudzinski

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks