REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Dobry agent, czyli jaki?

Dobry agent, czyli jaki?

-

fot.123RF Stock Photos

Znalezienie odpowiedniego agenta nieruchomości może być nie lada wyzwaniem. Skąd wiesz, że znalazłeś właściwego? Jakich cech należy szukać przy wyborze agenta? Przedstawiamy sześć najważniejszych cech, które niewątpliwie powinien posiadać dobry agent pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dobry agent powinien być…

REKLAMA

1. Uprawniony do wykonywania zawodu

Brzmi zasadniczo i zdaje się oczywiste, ale byłbyś zaskoczony, ile osób podaje się za specjalistów, a nie posiadają ważnej licencji uprawniającej do wykonywania zawodu. Uprawnieni agenci są zapoznani z prawami, normami i obowiązkami rządzącymi na rynku nieruchomości. Prawa dotyczące nieruchomości różnią się w zależności od stanu, więc upewnij się, że obsługująca cię osoba jest wykwalifikowanym i licencjonowanym agentem nieruchomości w twoim stanie. Na stronie internetowej Idfpr.com można łatwo sprawdzić po nazwisku lub numerze agenta, czy dana osoba ma uprawnienia do pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

2. Zawsze osiągalny

Rynek nieruchomości jest nieprzewidywalny. Nie chciałbyś przecież przegapić kupna lub sprzedaży, ponieważ z agentem akurat nie ma kontaktu. Dobry agent powinien być skłonny komunikować się przez telefon, SMS-em lub e-mailem nawet po godzinach pracy.

3. Doinformowany

Poszukaj agenta, który wcześniej pracował i sprzedawał w twojej okolicy. Zapytaj, co wie o twojej dzielnicy. Upewnij się również, że specjalizuje się w rodzaju nieruchomości, które cię interesują. Na przykład jeśli kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość mieszkalną, współpracuj z agentem mieszkaniowym. Agent zawsze powinien znać się na typie nieruchomości, z którymi ma do czynienia.

4. Renomowany i z kontaktami

Poszukaj agenta, który ma już listę potencjalnych kupców lub pracuje w dobrze znanej i rozpoznawalnej agencji nieruchomości. Im więcej osób i innych pośredników zna twój agent, tym bardziej prawdopodobne, że szybko sprzeda twój dom. Na przykład ludzie częściej kupują dom z kimś z polecenia lub od kogoś, kogo znają, lubią i ufają. Innymi słowy, wielkość i jakość sieci agenta może znacząco zwiększyć pulę potencjalnych nabywców. Zanim podejmiesz decyzję i zatrudnisz danego agenta, nie zapominaj też o przeczytaniu referencji od jego poprzednich klientów. Można je łatwo znaleźć na stronach takich jak Zillow, Trulia czy Realtor.com

5. Uczciwy

Jeśli chodzi o sprzedaż domu, chcesz, aby twój agent był brutalnie szczery co do tego, ile twój dom jest wart i co możesz zrobić, aby ewentualnie zwiększyć jego wartość. Jeżeli agent sugeruje, abyś wymienił stary dywan lub usunął neonową tapetę…, nie obrażaj się i nie bierz tego do siebie. Zastosuj się do jego wskazówek, gdyż dobry agent wie, co się sprzedaje. Ponadto twój agent powinien być w stanie jasno wytłumaczyć, jak doszedł do sugerowanej ceny twego domu, a ty sam powinieneś wiedzieć, jakie sposoby zostały wykorzystane do oszacowania jego wartości.

6. Obyty z technologią

Czasy, kiedy ludzie znajdowali domy tylko za pośrednictwem gazety lub reklamy w magazynie nieruchomości, minęły bezpowrotnie. Aby sprzedać dom, agent musi umieć wyraziście zareklamować go w Internecie. Czasami kupujący nie przyjdzie nawet do danego domu, jeśli wcześniej nie ma możliwości obejrzenia zdjęć i zapoznania się z opisem nieruchomości. Szukaj agenta, który sformułuje dobry opis i dysponuje zdjęciami wysokiej jakości, aby przyciągnąć potencjalnych kupców. Twój agent powinien mieć doświadczenie zarówno w sprzedaży, jak i w kupnie domów. Przed zatrudnieniem go powinieneś spotkać się z nim osobiście i zadać mnóstwo pytań. Tylko w ten sposób uzyskasz pewność, że ma on cechy doskonałego agenta.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

REKLAMA

Poprzedni artykułCynamonowe ciasto z śliwkami
Następny artykułPomidorami w raka skóry

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks