REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomościDlaczego warto kupić dom jesienią

Dlaczego warto kupić dom jesienią

-

Dni co prawda coraz krótsze, ale korzyści z zakupu domu rosną. Podobnie jak pory roku, rynek nieruchomości też się zmienia. Rynek wiosenny zaczyna się, kiedy dni robią się dłuższe. Jesień jest natomiast początkiem wolniejszego rynku, co może być wyjątkowo korzystne dla kupujących.

Jeśli jesteś gotowy do kupna domu, oto kilka powodów, dla których właśnie ta pora roku może być świetnym momentem na zakup własnego kąta.

REKLAMA

1. Jest szansa, że domy będące dłużej na rynku można kupić po atrakcyjnej cenie

Wiosna jest najbardziej popularną porą roku na sprzedaż domu. Jest szansa, że w miesiącach letnio-jesiennych nastąpi szereg obniżek cen domów wystawionych za zbyt wygórowaną cenę i tym samym dłużej stojących na rynku.

Szanse na zdobycie kupujących maleją wraz z nadejściem jesieni. Powoduje to, że kupujący mogą napotkać więcej zdesperowanych sprzedawców i ceny, które w rzeczywistości mogą być niższe niż prawdziwa wartość rynkowa domu.

2. Coraz mniejsza konkurencja na rynku nieruchomości

Znaczącą grupą osób zmieniających miejsce zamieszkania są rodziny kierujące się wyborem szkoły dla dzieci. Rodziny, które chciały zamieszkać w nowym domu przed rozpoczęciem roku szkolnego, zaprzestają w tym momencie poszukiwań, co oznacza mniejszą konkurencję. Przekłada się to na większe możliwości dla pozostałych kupujących, którzy mogą teraz składać niższe oferty w nadziei, że zostaną one zaakceptowane z braku zainteresowania ze strony innych kupujących.

3. Zmotywowani sprzedający chcą sprzedać przed końcem roku

Dom to nie tylko miejsce, gdzie się mieszka i kreuje wspomnienia, lecz również inwestycja z obligacjami podatkowymi. Sprzedawca nieruchomości może skorzystać z zysków lub strat w rozliczeniu podatkowym, co może być dodatkową motywacją, aby zamknąć transakcję przed końcem roku.

Kupujący mogą napotkać właścicieli domów, którzy chcą zawrzeć umowę i zamknąć transakcję jeszcze przed 31 grudnia, aby uzyskać ulgę podatkową. Zapytaj, dlaczego sprzedawca sprzedaje, poszukaj ofert, które oferują zachęty do sfinalizowania transakcji przed końcem roku.

4. Domy na sprzedaż w sezonie świątecznym sygnalizują zmotywowanego sprzedawcę

Kiedy zbliżają się święta, ostatnią rzeczą, jakiej chce właściciel domu, to kontynuowanie sprzedaży. W tym okresie większość z nas chce skoncentrować się na rodzinie i przygotowaniach świątecznych.

Jeśli dom nie został wcześniej sprzedany i wciąż jest na rynku, jego właściciel jest prawdopodobnie na tyle zmotywowany, że nie przejmuje się potencjalnymi zakłóceniami spowodowanymi przyjmowaniem potencjalnych nabywców i pokazywaniem domu na sprzedaż w okresie świątecznym.

5. Wiele domów nie prezentuje się tak dobrze, jak wiosną i latem

Jesienią, kiedy kwiaty więdną, drzewa zaczynają tracić liście, a piękny pejzaż nie jest już tak piękny, kupujący koncentruje się bardziej na wyglądzie i stanie samego domu. Krótsze dni, mniej słońca i naturalnego światła to większe wyzwanie dla niektórych sprzedających, których domy wyglądają teraz mniej atrakcyjnie. Również warunki atmosferyczne, jak na przykład częste deszcze, mogą ujawnić więcej wad, na przykład problem z wodą w piwnicy. To wszystko jest okazją dla kupujących i szansą na znalezienie domu po bardziej atrakcyjnej cenie.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

2109575873 views

REKLAMA

REKLAMA

2109576105 views

REKLAMA

REKLAMA

2111372496 views

REKLAMA

2109576246 views

REKLAMA

2109576345 views

REKLAMA

2109576453 views