REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Czego wymagać od agenta przy kupnie domu

Czego wymagać od agenta przy kupnie domu

-

fot.123RF Stock Photos
fot.123RF Stock Photos

Zastanawiasz się nad kupnem domu? Niepokoi cię cała procedura związana z tym przedsięwzięciem? Przerażają cię formalności, które na ciebie czekają? Zatrudnienie fachowego i doświadczonego agenta może rozwiać większość twoich wątpliwości.

REKLAMA

2147483647 clicks

Wybierając jak najlepszego agenta przy zakupie domu, warto się zastanowić, czego powinniśmy oczekiwać od kogoś, kto będzie nas reprezentować w transakcji.
Jako twój zaufany przedstawiciel agent działa wyłącznie w twoim najlepszym interesie. Od chwili kupna domu może wyniknąć wiele sytuacji, kiedy doświadczenie agenta wpłynie bezpośrednio na ostateczny wynik transakcji. Podstawową i najważniejszą rzeczą jest uczciwość agenta. Ufając mu możesz być pewien, że działa w twoim imieniu i na twoją korzyść, a nie swoją lub sprzedawcy. Przy negocjacji podczas składania oferty agent powinien popierać twoją pozycję i potrafić ją uzasadnić.

Każdy dom sprzedaje się dwa razy – tobie i bankowi. Można się z góry spodziewać, że na dzisiejszym rynku przekonanie banku do otrzymania pożyczki jest trudniejsze. Proces wyceny bankowej, konieczny do otrzymania pożyczki, jest bardziej skomplikowany. Według niedawno przeprowadzonej ankiety 24 proc. wycen kończy się niefortunnie dla kupującego. Tracąc możliwość otrzymania pożyczki, transakcja się rozpada. Biorąc pod uwagę jak skomplikowana jest transakcja kupna, doświadczenie, uczciwość i skrupulatne zwracanie uwagi na szczegóły to atrybuty, których powinieneś wymagać od dobrego agenta. Działając tylko i wyłącznie w twoim najlepszym interesie, agent umożliwia doprowadzenie transakcji do końca.

Agent powinien rozumieć stres spowodowany dość złożoną i delikatną sytuacją kupna domu, z którą wiążą się różne szczegóły dotyczące twojego zawodu, roku szkolnego dzieci, samej przeprowadzki, itp. Sprawy te powinieneś jak najlepiej zorganizować jeszcze przed zakończeniem transakcji. Dla całej rodziny to okres wyczerpujący psychicznie i emocjonalnie. Agent nie jest w stanie kontrolować wszystkich detali dotyczących transakcji, ale powinien zrobić wszystko, co jest możliwe, aby spokojnie i pozytywnie doprowadzić transakcję do końca.

Równie ważną cechą kompetentnego agenta jest jego sprawność podczas negocjacji. Od pierwszej chwili spotkania, kiedy się przedstawia, agent okazuje swoją sprawność jako negocjator. Jeśli nie potrafi ustalić korzystnych warunków współpracy dla obu stron w tych pierwszych momentach, to czy można się spodziewać, że będzie efektywny w bronieniu twojego interesu podczas ostatecznej negocjacji kontraktu przy kupnie domu? Poza negocjacjami doświadczony agent powinien też być w stanie rozwiązać wiele niespodziewanych i zaskakujących sytuacji, które mogą zaistnieć.

Agent powinien też brać pod uwagę, że całe przedsięwzięcie kupna domu, będące najprawdopodobniej waszym najdroższym zakupem, jest poważną inwestycją dla całej twojej rodziny. W procesie kupna uwaga agenta powinna być skierowana ściśle na osiągnięcie najlepszego rezultatu dla klienta. Jego szczerość i bezpośredniość przy wyborach posesji i przedstawieniu jej zalet lub defektów są bezcennymi cechami, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na szczęśliwe rozwiązanie transakcji. Nie jest łatwo przedstawić sytuację, zwłaszcza jeśli jest negatywna. Doskonały agent umiejętnie przekaże wszystkich fakty – przychylne lub nie.

Joanna Koperski, Maciej Wierzchucki
wieloletni licencjonowani agenci na amerykańskim rynku obrotu nieruchomościami, świadczący swoje usługi w Chicago i na przedmieściach. Członkowie Krajowego Związku Agentów Obrotu Nieruchomościami (National Association of REALTORS®), Stanowego Związku Agentów Obrotu Nieruchomościami (Illinois Association of REALTORS®) oraz North Shore Barrington Association of Realtors®. Maciej Wierzchucki jest także właścicielem firmy inwestycyjnej zajmującej się kupnem i sprzedażą nieruchomości dochodowych. Joanna Koperski ponadto jest członkiem Izby Handlowej w Lake Forest (Lake Forest Chamber of Commerce), jak również jednym z czołowych agentów z wieloma osiągnięciami (2014 @Properties Top Producer Award, 2014 Top Team Award Lake Forest, Top 5% of Illinois REALTORS®).
Joanna Koperski, tel. (847) 668 0096
Maciej Wierzchucki, tel. (773) 704 0271.

 

REKLAMA

2131611946 views

REKLAMA

REKLAMA

2131611961 views

REKLAMA

REKLAMA

2133408281 views

REKLAMA

2131611971 views

REKLAMA

2131611974 views

REKLAMA

2131611978 views