REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Co zrobić, jeśli dom się nie sprzedaje

Co zrobić, jeśli dom się nie sprzedaje

-

Na aktywnym rynku nieruchomości, jeśli dom jest właściwie wyceniony i dobrze się prezentuje, powinien otrzymać ofertę w ciągu pierwszych paru dni. Jeżeli minęło parę tygodni i nie ma żadnej oferty, u wielu sprzedających budzi się frustracja, zwłaszcza jeśli agent zaczyna naciskać na obniżkę ceny.

Sprzedający często uważa, że agent chce tylko szybko sprzedać dom. Nie rozumie intencji agenta oraz faktu, że oboje mają tak naprawdę wspólny cel: sprzedaż domu za jak najwyższą cenę. Agenci rozumieją, że dom wystawiony na sprzedaż traci atrakcyjność wkrótce po tym, jak zostaje umieszczony na rynku. Kupujący z większą ostrożnością podchodzą do domów będących na rynku dłużej niż miesiąc, myśląc, że domy te mają jakieś ukryte wady. Jeśli twój dom nie generuje ofert, oto kilka sposobów na zwiększenie aktywności.

REKLAMA

Lokalizacja, cena i stan domu są kluczowe

Nie możesz zmienić lokalizacji domu, ale masz kontrolę nad pozostałymi dwoma ważnymi dla kupującego czynnikami. Jeśli po kilku miesiącach dom nadal znajduje się na rynku, a zwłaszcza jeśli nie miał żadnych pokazów ani ofert, a jest w dobrej lokalizacji, powinieneś jeszcze raz przyjrzeć się cenie i stanowi swojej nieruchomości.

Jeżeli naprawdę chcesz sprzedać dom, masz jeszcze dwie opcje. Możesz usunąć dom z rynku i wykonać w nim pewne zmiany lub naprawy. Twój agent często otrzymuje konkretne opinie i sugestie dotyczące poprawek od osób, które już widziały twój dom. Możesz na przykład wynieść część mebli lub je przestawić, zmienić kolor ścian, zrobić nową łazienkę lub tylko wymienić zlew czy szafki w kuchni. Zdjęcie domu z rynku na kilka miesięcy sprawi, że po powrocie pojawi się nowa grupa kupujących, którzy będą go chcieli zobaczyć. Po zmianach, które zrobiłeś, dom będzie dla nich bardziej atrakcyjny. Jeśli nie chcesz wprowadzać w domu żadnych zmian, drugą opcją jest obniżenie ceny.

Upewnij się, że ty i twój agent macie takie samo zdanie

Jeśli ty i twój agent nie zgadzacie się co do ceny lub strategii sprzedaży domu, może nadszedł czas, aby poszukać innego agenta. Chcesz agenta, który myśli tak samo jak ty, bo bez wspólnego stanowiska możesz znaleźć się w sytuacji niepotrzebnego konfliktu przez następnych kilka tygodni.

Przedyskutuj swoje potrzeby i plany z agentem i wysłuchaj jego opinii. Jego sugestia obniżki ceny domu po kilku tygodniach na rynku nie powinna cię zaskakiwać, ale redukcja ceny może nie być konieczna, jeśli sprzedawca zgodzi się na ofertę poniżej ceny wywoławczej. Dobry agent obrotu nieruchomościami skontaktuje się z zainteresowanymi stronami i powiadomi, że sprzedawca chce sprzedać i skłonny jest do zaakceptowania niższej ceny, zanim oficjalnie obniży cenę w swoim systemie.

Każda sytuacja jest inna, lecz współpraca z agentem, który przedstawi strategiczny plan i pomoże dostosować się do rynku, jest kluczowa.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.paulbr75/Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks