REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomości7 sposobów, aby dom wydawał się większy

7 sposobów, aby dom wydawał się większy

-

fot.Pixabay.com

Zgodnie z ogólnie panującą zasadą, im większy dom, tym wyższa cena. Jeżeli wierzysz w to i ty, i chciałbyś w magiczny sposób „powiększyć” swój dom, poniżej kilka wskazówek, które sprawią, że na pewno będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości.

REKLAMA

1. Pozbądź się wszystkiego, co niepotrzebne
Bałagan jest klaustrofobiczny i może zajmować znaczną przestrzeń. Usunięcie nieporządku to podstawowa i najtańsza rzecz, którą można zrobić, aby dom wydawał się większy. Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz, szczególnie w kuchni i pomieszczeniach mieszkalnych, i uporządkuj wszystkie inne pokoje. Zadbaj o regały, aby nie były przepełnione książkami, ramkami do zdjęć i rozmaitymi ozdobami.

2. Odśwież ściany
Pomalowanie ścian jasnym, neutralnym kolorem świetnie się sprawdza przy stworzeniu wrażenia, że dom jest większy. Białe, beżowe, szare i podobne odcienie sprawiają, że dom wygląda bardziej przestronnie, a cały wystrój zdaje się bardziej harmonijny.

3. Przenieś niektóre rzeczy do schowka
Jeżeli w domu jest za dużo rzeczy i nie masz co z nimi zrobić na czas sprzedaży, pomyśl o przeniesieniu niektórych z nich do magazynu poza domem. Pamiętaj, jeśli dom jest przeładowany rzeczami i meblami, i nie ma miejsca, żeby swobodnie się w nim poruszać, to z pewnością zwrócą na to uwagę potencjalni nabywcy. Mniej kosztowną alternatywą jest urządzenie wyprzedaży garażowej lub przekazanie niektórych rzeczy lokalnej organizacji charytatywnej.

4. Przemebluj
Jeśli trudno chodzić po twoim domu bez potykania się o meble, masz problem. Najpierw przestaw meble, umożliwiając płynne przejście przez pokoje. Jeśli kanapy lub krzesła blokują przejście i drzwi lub jeśli jest zbyt tłoczno, aby wygodnie usiąść, prawdopodobnie powinieneś usunąć z domu niektóre meble.

5. Usuń zasłony i dodaj lustra
Lustra dają iluzję przestrzeni. Ich dodanie pomaga stworzyć wrażenie większego domu. Umieść lustra strategicznie w bardziej przestronnych miejscach, które podwoją swój obszar, albo w tych punktach, które dzięki lustrom zyskają podwójną atrakcyjność. Usunięcie żaluzji okiennych lub ciężkich, ciemnych zasłon również pomoże optycznie powiększyć dane pomieszczenie.

6. Uporządkuj garaż
Niezależnie od tego, czy dom jest wystawiony na sprzedaż, czy nie, uporządkowany garaż może zrobić ogromną różnicę w twoim życiu. Potencjalni kupujący chcą upewnić się, że mogą w garażu zmieścić samochód lub dwa i nadal mieć miejsce na przechowywanie niektórych rzeczy. Poświęć trochę czasu, aby posprzątać garaż, oddając to, czego już nie potrzebujesz lub urządzając wyprzedaż garażową. Starannie uporządkuj przedmioty, które zostały.

7. Posprzątaj szafy
Zawsze warto mieć uporządkowane szafy, niezależnie od tego, czy kupujący je zobaczą, czy nie. Jeśli potencjalni nabywcy odwiedzają dom, ważne by twoje schowki i szafy były czyste. Każdy chce mieć dużą garderobę, ale niestety bardzo często im bardziej ją zapełniamy, tym staje się mniejsza. Wyczyść szafy, usuń ubrania, których nie używałeś w ciągu ostatnich kilku lat, a także buty, torebki i dodatki. Będziesz zaskoczony, ile rzeczy może nagromadzić się przez lata w tak małej przestrzeni.

Skonsultuj się także z agentem nieruchomości. Doświadczony agent zajmujący się nieruchomościami jest bezcenny podczas całego procesu sprzedaży i służy opinią, i poradą na temat przeróbek, które mogą pomóc w sprzedaży domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

REKLAMA

2128631768 views

REKLAMA

REKLAMA

2128631784 views

REKLAMA

REKLAMA

2130428104 views

REKLAMA

2128631794 views

REKLAMA

2128631798 views

REKLAMA

2128631802 views