REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości 7 najczęstszych błędów przy kupnie pierwszego domu

7 najczęstszych błędów przy kupnie pierwszego domu

-

Kupno pierwszego domu wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami i może być równie przerażające, jak i ekscytujące. W tej sytuacji łatwo popełnić błędy, których później będziesz żałować. Jeżeli kupujesz dom po raz pierwszy lub minęło wiele lat od ostatniego zakupu domu, to pamiętaj, że powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Oto siedem najczęstszych błędów popełnianych przez kupujących dom pierwszy raz – i wyjaśnienie jak ich unikać.

1. Szukanie domu przed złożeniem wniosku o kredyt
Wielu kupujących pierwszy raz popełnia błąd, zaczynając od oglądania domów przed spotkaniem z pożyczkodawcą. Zanim zakochasz się w domu swoich marzeń, którego szukałeś, upewnij się, że zostałeś wstępnie zakwalifikowany na pożyczkę w cenie tego domu. Wstępne zakwalifikowanie na pożyczkę jest wymagane przy składaniu oferty. Świadczy o tym, że jesteś poważnym nabywcą, którego środki finansowe zostały sprawdzone, aby pomyślnie uzyskać pożyczkę hipotetyczną.

REKLAMA

2147483647 clicks

2. Zrezygnowanie z agenta
Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach dużo informacji można znaleźć w internecie. Powinieneś zapytać się, czy chcesz ryzykować z podjęciem najważniejszej decyzji finansowej swojego życia. Większość domów, które znajdziesz samemu lub w internecie jest wystawiona na sprzedaż przez pośrednika zatrudnionego przez sprzedającego, lub przez samego sprzedającego. Agent, który reprezentuje sprzedającego, ma ograniczenia, które powstrzymują go od ujawniana niektórych informacji, które mogą być przydatne w podjęciu decyzji zakupu. Czy nie lepiej mieć kogoś, kto reprezentuje cię w stu procentach? Szczególnie że nic to cię nie kosztuje, ponieważ agent kupującego otrzyma wynagrodzenie od strony sprzedającej.

3. Kupno za cenę przekraczającą twoje możliwości
Łatwo jest zakochać się w domach, które przekraczają twój budżet. Przekroczenie realnych możliwości finansowych przy kupnie domu może narazić cię na problemy lub ryzyko utraty domu, jeśli nadejdzie trudny okres finansowy. Skoncentruj się na miesięcznej kwocie, na jaką możesz sobie pozwolić, zamiast ustalać maksymalną kwotę pożyczki, na którą się kwalifikujesz. Tylko dlatego, że możesz kwalifikować się na pożyczkę w wysokości 250 tys. dol. nie oznacza, że możesz sobie pozwolić na miesięczne spłaty, które jej towarzyszą. Czynnikiem są inne zobowiązania, które nie pokazują się w raporcie kredytowym przy ustalaniu, na ile możesz sobie pozwolić.

4. Wydanie wszystkich oszczędności
Kupujący, którzy wpłacają 20 procent lub więcej zaliczki, nie muszą płacić za ubezpieczenie kredytu hipotecznego podczas uzyskiwania tradycyjnego kredytu. Zazwyczaj przekłada się to na oszczędności w miesięcznej spłacie kredytu hipotecznego. Ale czy warto żyć na krawędzi? Wydanie wszystkich lub większości oszczędności na poczet zaliczki i kosztów zamknięcia jest jednym z największych błędów, które popełniają kupujący pierwszy raz. Niektórzy ludzie zbierają wszystkie swoje pieniądze, aby dokonać 20-procentowej wpłaty i aby nie musieć płacić za ubezpieczenie hipoteczne. Nie jest to najlepszą decyzją, ponieważ nie pozostawia żadnych oszczędności na nieprzewidziane naprawy lub inne wydatki. Płacenie ubezpieczenia hipotecznego nie jest idealne, ale wyczerpanie oszczędności w celu wpłacenia większej zaliczki jest bardziej ryzykowne.

5. Nieostrożność z kredytem
Kredytodawcy sprawdzają raporty kredytowe, aby upewnić się, że twoja sytuacja finansowa nie zmieniła się tuż przed zamknięciem transakcji. Chcą się upewnić, że nie zaszły zmiany w trakcie przygotowania pożyczki. Wszelkie nowe pożyczki lub nowe zadłużenia na kartach kredytowych w raporcie kredytowym mogą zagrozić kupnu twojego domu. Nie otwieraj nowych kart kredytowych, nie zamykaj istniejących kont, nie zaciągaj nowych pożyczek ani nie rób dużych zakupów w miesiącach poprzedzających ubieganie się o kredyt hipoteczny. Co miesiąc spłacaj swoje dotychczasowe rachunki na czas.

6. Podejmowanie decyzji opartej na emocjach
Kupno domu jest bardzo ważną decyzją życiową i często towarzyszą jej olbrzymie emocje. Pamiętaj więc, żeby dobrze się do tego przygotować i nie ulegać emocjom. Skonsultuj się z agentem obrotu nieruchomościami. Miej budżet i trzymaj się go. Nie przywiązuj się emocjonalnie do domu, który nie jest twój.

7. Błędne obliczanie kosztów posiadania domu
Miesięczna spłata kredytu i odsetek to jeszcze nie wszystkie koszty związane z posiadaniem domu. Jako nowy właściciel domu, będziesz płacić podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu oraz jego naprawy, konserwację, koszty utrzymania ogródka itp. Twój agent lub pożyczkodawca może ci pomóc obliczyć ogólne koszty związane z utrzymaniem domu. Pamiętaj, zawsze powinieneś mieć odłożoną sumę o wartości od trzech do sześciu miesięcy kosztów utrzymania, która zabezpieczy twoją rodzinę w razie nieprzewidzianych sytuacji życiowych.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.pxhere.com

REKLAMA

2131855865 views
Poprzedni artykułPostanowienie: unikać sody
Następny artykułLandowska i ten cały jazz

REKLAMA

REKLAMA

2131855880 views

REKLAMA

REKLAMA

2133652200 views

REKLAMA

2131855890 views

Dominika Pindor

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

REKLAMA

2131855893 views

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

REKLAMA

2131855897 views