REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNieruchomości6 pytań do inspektora

6 pytań do inspektora

-

fot.HighwayStarz/123RF Stock Photos

Po zaakceptowaniu oferty kupna domu na scenę powinien wkroczyć inspektor, który upewni się, że przed dokonaniem ostatecznego zakupu nieruchomość jest w dobrym stanie.

REKLAMA

Wykwalifikowanego inspektora nieruchomości w twojej okolicy pomoże znaleźć twój agent. Amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miejskiego (Department of Housing and Urban Development, HUD) sugeruje nabywcom zadanie inspektorowi kilku pytań. Warto się przygotować do wizyty inspektora, tym bardziej że na wykonanie inspekcji mamy tylko 5 dni od akceptacji naszej oferty.

1. Co będzie sprawdzane podczas inspekcji?
HUD zaleca, aby przed przystąpieniem do inspekcji dokładnie obejrzeć miejsca, które będą nią objęte. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz wskazać inspektorowi konkretne miejsca, na sprawdzeniu których ci zależy, wspomnienie ich z wyprzedzeniem może być pomocne.

2. Jakie są kwalifikacje i doświadczenie inspektora?
HUD podpowiada, aby dać inspektorowi możliwość zaprezentowania swojej firmy i wykazania się doświadczeniem. Niektórzy inspektorzy mogą być mieć dodatkowe licencje, np. budowlaną. Choć wiedza budownicza może być użyteczna w inspekcjach, ważne, aby inspektor był specjalnie przeszkolony w inspekcji nieruchomości mieszkalnych.

3. Ile to będzie kosztować?
Koszt inspekcji w domu może znacznie się różnić w zależności od regionu, wielkości domu i wielu innych czynników. Typowy koszt waha się od 300 do 500 dolarów.

4. Czy nabywca nieruchomości może być obecny w czasie inspekcji?
Obecność kupującego podczas inspekcji może być cennym doświadczeniem, ponieważ inspektor może udzielić odpowiedzi na proste pytania dotyczące utrzymania domu. Jeśli inspektor mówi, że nie możesz być obecny przy inspekcji, to podaje jednocześnie w wątpliwość swoje kwalifikacje.

5. Czy można wykonać naprawy przy okazji inspekcji domu?
Jeśli podczas inspekcji zostaną odkryte drobne problemy, warto sprawdzić, czy inspektor może je od razu naprawić lub zasugerować odpowiednią osobę. HUD podpowiada jednak, że wiele stanów nie pozwala inspektorom dokonywać napraw znalezionych usterek, gdyż może to powodować konflikt interesów.

6. Kiedy otrzymam raport z inspekcji domu?
Większość inspektorów dostarczy ci dokładny raport z inspekcji domu w ciągu 24 godzin. Uważnie go przestudiuj, aby upewnić się, że wiesz, co kupujesz. Celem raportu jest pozostawienie czasu na renegocjacje, naprawy lub poprawki dokonane przez sprzedającego jeszcze przed zamknięciem transakcji.

Kupno domu powinno zacząć się od konsultacji z agentem, który służy bezcenną, bezstronną i fachową opinią nie tylko na temat inspekcji, lecz całego procesu kupna. Agent, który może zapewnić obiektywną opinię, jest twoim najlepszym sojusznikiem przy kupnie lub sprzedaży domu.

 

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz “Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

REKLAMA

2128848436 views

REKLAMA

REKLAMA

2128848452 views

REKLAMA

REKLAMA

2130644772 views

REKLAMA

2128848462 views

REKLAMA

2128848466 views

REKLAMA

2128848470 views