REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nieruchomości Gdy kupujesz starszy dom

Gdy kupujesz starszy dom

-

Kupno starszego domu może przynieść wiele korzyści, ale zanim podejmiesz decyzję o jego zakupie, istnieją pewne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas inspekcji:

Sprawdź system elektryczny
Systemy elektryczne w starszych domach często nie zostały zaprojektowane, aby nadążyć z ilością energii elektrycznej zużywanej dziś przez typowych właścicieli domów. Upewnij się, że wszystko jest zrobione zgodnie z przepisami budowlanymi i że poprzedni właściciele aktualizowali rzeczy w miarę upływu czasu. Izolacja na starym okablowaniu może zacząć się rozpadać i wówczas stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Warto, aby elektryk przeprowadził inspekcję budynku przed sfinalizowaniem zakupu.

REKLAMA

Sprawdź system hydrauliczny
Zakładając że oryginalne systemy nie zostały wymienione, warto sprawdzić, jaka technologia była użyta przy budowie domu. W starszych domach można napotkać rury ołowiowe, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia lub rury galwanizowane, które mają tendencję do rdzewienia, co spowoduje niskie ciśnienie, lub całkowicie zatrzyma dopływ wody do kranu. W zależności od tego, kiedy dom został zbudowany, instalacje kanalizacyjne często budowano używając rur z gliny, które mają tendencję do korozji i pękania, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest duże drzewo z rozrośniętymi korzeniami. Należy zwrócić się do profesjonalisty o opinię, aby być jak najlepiej poinformowanym i przygotowanym.

Upewnij się, że systemy HVAC są wydajne
Warto poprosić eksperta o sprawdzenie systemu HVAC w domu, w tym klimatyzacji lub pieca. Jeśli dom korzysta z pieca, upewnij się, że jest on w bezpiecznym stanie i nie będzie w najbliższym czasie wymagał wymiany. Wiele starszych domów nie ma żadnych systemów klimatyzacji, więc zastanów się, czy jest to dla ciebie ważne i czy będziesz chciał zainstalować klimatyzację w przyszłości. Skonsultuj się też ze specjalistą od HVAC w sprawie wszelkich planów, jakie będziesz chciał wprowadzić w urządzeniach grzewczych lub chłodzących. Dowiedz się, które najlepiej sprawdzą się pod względem kosztów początkowych i oszczędności długoterminowych.

Zapytaj o wiek dachu
W zależności od jakości użytych materiałów i jakości wykonania, nie powinieneś mieć kłopotów z dachem przez długie lata. Dowiedz się jednak, kiedy dach był ostatnio wymieniany i jak to zostało zrobione. Niektórzy właściciele domów próbują zaoszczędzić pieniądze, dodając nowe gonty na starym dachu, co nie jest najlepszym sposobem naprawy. Czasami też dach może mieć 3 lub 4 warstwy,co spowoduje zwiększone koszty przy wymianie całego dachu w przyszłości.

Zwróć uwagę na fundament
Cały dom stoi na fundamentach, dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy nie są one popękane, nierówne, zatopione lub uszkodzone. Poproś swego inspektora o wnikliwą kontrolę fundamentu – problemy z nim są jedną z najdroższych napraw i nie zawsze możliwą do wykonania w ekstremalnych przypadkach.

Test na farbę ołowiową
Poproś o sprawdzenie farby ołowiowej w starszych domach. Narażenie na działanie ołowiu może spowodować długą listę negatywnych skutków dla zdrowia. Jest też szczególnie niebezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Farba ołowiowa została zakazana w USA w 1978 r., więc jeśli dom został zbudowany wcześniej, istnieje szansa, że użyto w nim farby ołowiowej. Im starszy dom, tym bardziej prawdopodobne, że użyta w nim była farba ołowiowa. Około 87 proc. domów zbudowanych przed 1940 rokiem zawiera farby na bazie ołowiu.

Zakup starszego domu może być ekscytującą i atrakcyjną okazją, ale ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, co kupujesz. Upewnij się, że dom jest dokładnie sprawdzony przez inspektora, który ma doświadczenie ze starszymi domami. Dokładnie przejrzyj wszystkie fakty i rozważ wszelkie ukryte koszty przy zakupie starszego domu. Stałe wydawanie pieniędzy na remonty i modernizację może w dłuższej perspektywie kosztować cię więcej niż cena zakupu nowszego domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks