REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nauka i technologie Ranking sieci komórkowych. Verizon na czele, AT&T znów ostatni.

Ranking sieci komórkowych. Verizon na czele, AT&T znów ostatni.

-

Magazyn Consumer Reports kolejny rok z rzędu publikuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów największych sieci komórkowych. Najlepsze opinie zebrał Verizon Wireless uzyskując 73 na 100 punktów. Najgorsze noty– po raz kolejny-otrzymało AT&T.

Na drugim miejscu w ankiecie uplasował się Sprint zdobywając 72 punkty . Na podium znalazła się także firma T-Mobile, która według czytelników magazynu zasługuje na 67 punktów. Ostatnie miejsce i tylko 59 punktów drugi rok z rzędu przypadło AT&T.

Ankieta przeprowadzona przez magazyn jest dla operatorów prawdziwą wyrocznią. AT&T zajmując ostatnie miejsce w zestawieniu, wyciągnęła wnioski z zeszłorocznej przegranej i przez ostatni rok wprowadzała szereg zmian mających na celu poprawę wizerunku firmy. Jak twierdzi rzecznik prasowy AT&T w ciągu ostatniego roku dokonano 48 tysięcy różnego rodzaju modyfikacji, co pozwoliło o 25 procent zmniejszyć przerwane połączenia, na które często skarżyli się klienci sieci. Jednak jak widać nie wszyscy docenili starania dołożone przez firmę. Czytelnicy Consumer Report przyznali AT&T najgorsze notowania w takich dziedzinach jak jakość rozmów i obsługa klienta.

Verizon, który zdobył najwięcej uznania wśród czytelników, pozostaje liderem na liście przez wiele lat. Ankietowani przyznali operatorowi najwyższe noty. Zastanawia jednak tylko przeciętna ocena za obsługę klienta oraz rozwiązywanie problemów.

O ile w ogólnym zestawieniu brane pod uwagę były tylko największe sieci, to raport dostarcza również informacji na temat tych mniejszych, regionalnych operatorów, takich jak U.S. Cellular, Consumer Cellular czy Credo. Mają one wiele powodów do zadowolenia. Według magazynu konsumenci chwalą sobie ich usługi znacznie bardziej niż w przypadku największej czwórki.

Paul Raynolds, jeden z redaktorów Consumer Reports tłumaczy, że klienci mniejszych sieci komórkowych oraz ci, którzy używają metody pre-paid, są najbardziej usatysfakcjonowani ze swoich operatorów. Jednak nie są one dla wszystkich. Problemy z zasięgiem i brak najnowszych telefonów w ofercie, to ich główne minusy. Jednak i to z czasem może się zmienić. Najlepszym przykładem jest malutka sieć C Spire z Missisipi, która od niedawna dla swoich klientów zaczęła oferować produkty firmy Apple.

rm

 


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks