REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Nauka i technologie Jak w sieci zarobić na informacji?

Jak w sieci zarobić na informacji?

-

Połowa użytkowników telefonów komórkowych w USA posiada urządzenie z dostępem do internetu – w formie tabletu lub smartfona. Szybki i ciągły wzrost liczby Amerykanów spędzających godziny w sieci sprawia, że właściciele tradycyjnych tytułów prasowych już zastanawiają się jak zarobić na swej działalności w internecie. 

fot. Caesar Wong/ Tablety powoli opanowują amerykański rynek

Obecnie w USA w tablety posiada ok. 22 proc. dorosłych użytkowników – 2 razy więcej niż w roku ubiegłym. Kolejne 3 proc. dorosłych nawet jeśli nie jest właścicielem urządzenia, używa go regularnie. Dodatkowo 25 proc. Amerykanów, którzy jeszcze nie nabyli tabletu, planuje go kupić w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Smartfony posiada natomiast 44 proc. dorosłych mieszkańców USA. To o 35 proc. więcej niż w maju 2011 roku.

Wzrost zainteresowania tabletami wśród Amerykanów oznacza według ekspertów, że już wkrótce internet stanie przed kolejnymi wyzwaniami. Jedno z nich dotyczy informacji. 64 proc. użytkowników tabletów i 62 proc. użytkowników smartfonów twierdzi, że na swoich urządzeniach sprawdza najnowsze wiadmości co najmniej raz w tygodniu.

Wśród użytkowników, którzy sprawdzają newsy np. na tabletach, aż 73 proc. czyta artykuły w całości – nawet te długie. 19 proc. użytkowników robi to każdego dnia. 33 proc. użytkowników dodaje również, że stale dodaje nowe źródła, z których czerpie informacje.

Specjaliści z Pew Research Center i z The Economist Group analizując przytoczone dane oceniają, że właściciele mediów będą musieli znaleźć sposób, aby na aplikacjach i informacjach zamieszczanych w sieci zarobić. Takie plany spotykają się jednak z oporem ze strony użytkowników.

Wyjścia z sytuacji jednak nie ma – szczegółowe badanie rynku przewiduje, że w najbliższej przyszłości tablety będą coraz tańsze, a zatem zwiększy się liczba ich użytkowników. Co więcej, badania dowodzą, że im częściej sprawdzamy wiadomości w internecie, tym większe zainteresowanie wydarzeniami bieżącymi zyskujemy i sięgamy do nowych źródeł.

Bez nowoczesnego podejścia do klienta papierowa prasa nie ma racji bytu. Aby nie zostać w tyle, wydawcy papierowych gazet muszą iść z duchem czasu oferując swoje publikacje w formie cyfrowej, dostępne na tabletach czy smartfonach. Muszą jednak znaleźć sposób na to, aby uczynić tę inwestycję opłacalną. Czy jest to w ogóle możliwe bez zaśmiecania stron internetowych banerami i nachalnymi ogłoszeniami?

AS

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks