REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNauka i technologieFacebook kupił serwis Instagram. Za miliard dolarów

Facebook kupił serwis Instagram. Za miliard dolarów

-

Za miliard dolarów Facebook kupił w poniedziałek serwis Instagram, tym samym zyskując własny serwis do dzielenia się i publikacji zdjęć ze smartfonów. Informację dotycząca transakcji podał Mark Zuckerberg.

Instagram, prosty serwis społecznościowy, którego użytkownicy dzielą się zdjęciami robionymi telefonami komórkowymi i tabletami nadal będzie rozwijać się samodzielnie i niezależnie, a większa integracja z Facebookiem będzie zależeć od wyboru użytkowników – zapewniają obie strony.

REKLAMA

Do niedawna z Instagramu korzystało 30 milionów posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Po udostępnieniu aplikacji dla smartfonów i tabletów z Androidem, liczba ta skoczyła o milion w dniu premiery i w zasadzie nieustannie rośnie. Eksperci podkreślają, że twórcom Instagramu z nieskomplikowanej koncepcji dzielenia się zdjęciami i nakładania na nie efektownych filtrów – udało się zrobić prawdziwą sztukę.

Wygląda jednak na to, że z prostej aplikacji dla iPhone’a Instagram ma szansę na przekształcenie się w ekosystem dzielenia się zdjęciami mobilnymi z różnych aplikacji. Na razie są to oficjalne programy dla iOS’a i Androida oraz Hipstamatic dla iPhone’a. Niektórzy już wróżą Instagramowi konkurencyjność z Picassą.

Informację o przejęciu Instagramu przez Facebook opublikowano w największych serwisach branżowych. Jak podkreślają autorzy Instagramu, Kevin Systrom i Mike Krieger, dotychczasowi użytkownicy aplikacji nie dostrzegą większych zmian w sposobie jej działania.

Instagram można bezpłatnie pobrać ze sklepów Apple AppStore i Google Play.

TZ

 

REKLAMA

2128785872 views

REKLAMA

REKLAMA

2128785888 views

REKLAMA

REKLAMA

2130582208 views

REKLAMA

2128785898 views

REKLAMA

2128785902 views

REKLAMA

2128785906 views