REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAnalitycy: Android wyprzedza iOS w globalnych dochodach i sprzedaży

Analitycy: Android wyprzedza iOS w globalnych dochodach i sprzedaży

-

fot.andrekheren/pixabay.com
fot.andrekheren/pixabay.com

W ciągu 2014 roku użytkownicy na całym świecie ściągnęli więcej aplikacji dla systemu Android niż na konkurencyjny iOS koncernu Apple; system operacyjny Google’a przyniósł też lepszy dochód – podaje w raporcie firma doradcza Digi-Capital.

REKLAMA

Wyniki takie uzyskano dzięki zsumowaniu danych ze wszystkich internetowych sklepów, które na terytorium Chin sprzedają i udostępniają aplikacje dla Androida.

Media podkreślają, że w świecie mobilnych ekosystemów panuje wyobrażenie, że Android prowadzi w wynikach pobrań programów, ale aplikacje dla iOS przynoszą lepszy zysk od tych sprzedawanych na Google Play. Świadczą o tym liczne raporty w tym ten z zeszłego miesiąca, który opracowała firma analityczna App Annie. Oszacowała, że w pierwszym kwartale 2015 roku dochody App Store na całym świecie były ok. 70 proc. większe od wyników Google Play. Jednak sytuację zmienia fakt, że na terytorium Chin jest kilka podmiotów sprzedających aplikacje do systemu Google’a.

„Apple i Google mają całkowicie odmienne podejście do rynku chińskiego. Apple odniosło tam spektakularny sukces, a Google poniosło klęskę. (…) Biorąc pod uwagę chińskie sił i dynamikę biznesową, chiński ekosystem aplikacji całkowicie różni się od pozostałych rynków” – powiedział dyrektor Digi-Capital Tim Merel.

Mimo że App Store nadal indywidualnie generuje największe dochody to jednak nie wygrywa z połączonymi wynikami sklepów oferujących programy dla Androida. Najnowsze dane pokazują, że w 2014 roku po raz pierwszy osiągnęły one lepszy wynik globalny od sklepu Apple’a.

W raporcie zwrócono jednak uwagę, że sytuacja może zmienić się pod koniec 2015 roku. Sukcesy osiągane przez Apple w Chinach mogą doprowadzić do ponownego wzrostu sprzedaży aplikacji dla systemu iOS. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117772507 views

REKLAMA

2117772655 views

REKLAMA

REKLAMA

2119569017 views

REKLAMA

2117772746 views

REKLAMA

2117772821 views

REKLAMA

2117772892 views