0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoWHO: coraz mniej przypadków eboli, lecz epidemii jeszcze nie opanowano

WHO: coraz mniej przypadków eboli, lecz epidemii jeszcze nie opanowano

-

Liczba potwierdzonych w ciągu ubiegłego tygodnia przypadków eboli spadła w Afryce poniżej 100 po raz pierwszy od lipca 2014 roku – poinformowała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zaznaczając jednak, że epidemii jeszcze nie opanowano.

“Liczba przypadków maleje z tygodnia na tydzień i zmierza ku zeru w wielu miejscach, lecz ebola wciąż występuje na jednej trzeciej obszarów trzech państw afrykańskich dotkniętych chorobą” – powiadomił specjalny wysłannik ONZ ds. eboli David Nabarro, który przebywa w Addis Abebie.

REKLAMA

“Oznacza to, że epidemia nie została jeszcze opanowana” – oświadczył Nabarro, zaznaczając, że w obecnej sytuacji należy kontynuować wysiłki w walce z chorobą, a nawet je zintensyfikować.

Nabarro powiedział, że niepokoi go nadchodząca pora deszczowa; zaapelował o utworzenie siatki “lokalnych współpracowników” nim opady sprawią, że niektóre miejsca staną się niedostępne. Według wysłannika ONZ afrykańskie centrum kontroli chorób, które Unia Afrykańska ma utworzyć do połowy roku 2015, pomoże reagować szybciej w przypadku nowej epidemii.

Eksperci zarzucali społeczności międzynarodowej i Unii Afrykańskiej, że przez długi czas pozostawały bierne wobec epidemii eboli, która w ciągu niespełna roku spowodowała śmierć niemal 9 tys. ludzi, głównie w Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Epidemia ujawniła też katastrofalny stan systemów opieki zdrowotnej w niektórych państwach afrykańskich.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. (PAP)

fot.Ahmed Jallanzo/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2127120244 views

REKLAMA

REKLAMA

2127120261 views

REKLAMA

REKLAMA

2128916581 views

REKLAMA

2127120271 views

REKLAMA

2127120275 views

REKLAMA

2127120279 views