REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Watykan. Papież Franciszek zapowiedział swą wizytę w Sarajewie

Watykan. Papież Franciszek zapowiedział swą wizytę w Sarajewie

-

Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie papież Franciszek ogłosił, że 6 czerwca odwiedzi Sarajewo. Wyraził pragnienie, by jego wizyta przyczyniła się do umocnienia braterstwa i pokoju, przyjaźni i dialogu międzyreligijnego w Bośni i Hercegowinie.

W tym roku przypada 20. rocznica zakończenia wojny w tej republice, w trakcie której w Srebrenicy doszło do masakr ludności muzułmańskiej dokonanych przez siły serbskie.

REKLAMA

W 1997 roku w zniszczonym w czasie wojny domowej Sarajewie był Jan Paweł II.

Podczas południowego spotkania na modlitwie Anioł Pański Franciszek apelował o “humanizm solidarności” i “humanizm życia”, który – jak podkreślił – rodzi się, gdy broni się życia.

Nawiązując do obchodzonego w niedzielę przez Kościół we Włoszech Dnia Życia papież mówił, że przyłącza się do apelu biskupów tego kraju o “odnowione uznanie osoby ludzkiej i o bardziej odpowiednią ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

“Kiedy otwiera się na życie i służy się życiu, doświadcza się rewolucyjnej mocy miłości i czułości” – stwierdził papież.

W rozważaniach przed modlitwą Franciszek mówił też, że “Ewangelia jest słowem życia”.

“Nie uciska ludzi, przeciwnie – wyzwala tych, którzy są niewolnikami tak wielu złych duchów tego świata; próżności, przywiązania do pieniędzy, pychy, zmysłowości” – powiedział.

“Ewangelia zmienia serce, zmienia życie, przekształca skłonności do zła w dobre zamiary” – wskazał papież. (PAP)

fot.Maurizio Brambatti/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks