REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco WHO/ W Korei Płn. nie ma koronawirusa

WHO/ W Korei Płn. nie ma koronawirusa

-

W Korei Północnej nie odnotowano do tej pory ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem – poinformowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Ponad 500 osób w tym kraju jest objętych kwarantanną.

WHO podała, że regularnie co tydzień otrzymuje z ministerstwa zdrowia Korei Płn. raporty na temat możliwych zakażeń. Według organizacji w kraju tym jest możliwość przeprowadzania testów na obecność koronawirusa w jednym laboratorium w Pjongjangu. Sprzęt do badań został tam dostarczony przez Chiny.

REKLAMA

“Od 2 kwietnia przebadanych zostało 709 osób – 11 obcokrajowców i 698 obywateli Korei Płn. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. Na kwarantannie przebywa 509 osób – dwóch cudzoziemców i 507 Koreańczyków. W sumie od 31 grudnia kwarantanną objęte były 24 842 osoby, w tym 308 cudzoziemców” – oświadczył Edwin Salvador, przedstawiciel WHO w KRLD.

Według danych WHO na całym świecie dotychczas wykryto 1,3 mln przypadków zakażenia koronawirusem w 206 krajach i terytoriach. Zmarło 72 614 osób. Jak podkreśla Organizacja, infekcji do te pory nie stwierdzono w Korei Płn., Lesotho, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Jemenie. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks