REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoW DuPage i Kane wzrosty zachorowań wśród niezaszczepionych

W DuPage i Kane wzrosty zachorowań wśród niezaszczepionych

-

Powiaty DuPage i Kane odnotowały niepokojące wzrosty zachorowań na koronawirusa wśród niezaszczepionych osób. W obydwu powiatach rośnie liczba hospitalizacji z powodu COVID-19  alarmuje Departament Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH). Szefowa Federalnych Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) mówi o „pandemii niezaszczepionych” w skali całego kraju.

Powiaty Kane i DuPage zarejestrowały siedem z 10 dni z rosnącą liczbą przyjęć pacjentów z COVID-19. Również stanowy Departament Zdrowia Publicznego alarmował w ubiegłym tygodniu, że w podmiejskim powiecie Cook wolnych jest mniej niż 20 proc. łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

REKLAMA

Według danych stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego, choć nadal poziom zachorowań daleki jest od krytycznego momentu z listopada ubiegłego roku, wzrosty zachorowań wśród osób niezaszczepionych mają prawo niepokoić. Dominującym obecnie wariantem w Illinois jest wariant Alpha, ale dynamicznie rośnie zachorowalność na wariant Delta, z którym specjaliści na całym świecie wiążą największe obecnie zagrożenie. 15 czerwca w Illinois zanotowano obecność 64 przypadków, miesiąc później, 16 lipca, odnotowano już 365 przypadków.

Nasilenie przypadków Delty, choć nie tak wyraźne jak np. w Nowym Jorku, gdzie wariant zdominował już zachorowania, to trend ogólnokrajowy. W minionym tygodniu Delta okazała się dominującym wariantem COVID-19 w całych Stanach Zjednoczonych. Jak wynika ze statystyk  federalnych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), w skali całego kraju zwiększyła się również liczba przyjęć do szpitali – o 36 proc., oraz liczba zgonów – o 26 proc. Prawie we wszystkich przypadkach w skali kraju – tak, jak w Illinois – choroba dotyczyła osób nieszczepionych. Przypadki wśród zaszczepionych stanowią znikomy odsetek.

„Jest to jasne jak słońce. COVID staje się to pandemią nieszczepionych. (…) Nieszczepieni ludzie są zagrożeni” – oceniła w piątek dyrektor CDC Rochelle Walensky.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazwała Deltę „najszybszym i najsilniejszym” wariantem koronawirusa.

(kk)

REKLAMA

2119313474 views

REKLAMA

2119313566 views

REKLAMA

REKLAMA

2121109917 views

REKLAMA

2119313629 views

REKLAMA

2119313684 views

Koń by się uśmiał…

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

REKLAMA

2119313724 views