REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoTrwają zapisy na półkolonie i programy letnie w Chicago i okolicach

Trwają zapisy na półkolonie i programy letnie w Chicago i okolicach

-

Chicago Park District ogłosił „Lato możliwości”, a w poniedziałek rozpoczęto zapisy na letnie programy. Zapisy na programy letnie trwają również w podmiejskich okręgach parkowych.

Chicagowski Dystrykt Parków rozpoczął rejestrację online na obóz dzienny 2021 i letnie programy parkowe w poniedziałek, 10 maja o godz. 9 rano. Jak informuje okręg, letnie obozy dzienne będą organizowane przez sześć tygodni, od 28 czerwca do 6 sierpnia, a programy parkowe od 21 czerwca do 28 sierpnia.

REKLAMA

Tegoroczny temat obozu letniego to „Lato możliwości”. Letnie obozy dzienne będą angażować obozowiczów w działania, które zachęcą ich do kreatywnego myślenia oraz wyznaczania i osiągania celów poprzez zabawę. Obozy są dostosowane do grupy wiekowej.

Według okręgu, sześć tygodni zabawy Summer Day Camp będzie zawierać sport, sztukę, fitness i zajęcia na świeżym powietrzu, które będą koncentrować się na zaangażowaniu obywatelskim, świadomości ekologicznej, integracji, współpracy i refleksji.

„Po raz pierwszy od ponad roku, nasi młodzi ludzie będą mogli bezpiecznie korzystać z letniego programu Park District osobiście” – napisała burmistrz Chicago Lori Lightfoot w oświadczeniu. „Summer of Possibilities jest doskonałym dodatkiem do naszych bieżących wysiłków związanych z ponownym otwarciem i dla naszej młodzieży dostęp do możliwości, na które zasługują – szczególnie po tym trudnym roku”.

Letnie obozy dzienne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat są dostępne w godzinach od 9 do 15 lub od 10 do 16. Obozy Play Camps dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat oraz Teen Camps dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat są dostępne dla maluchów i licealistów. Opłaty za obozy różnią się w zależności od lokalizacji, oferty i godzin. Dostępna jest pomoc finansowa.

W związku z trwającą pandemią, obóz letni odbędzie przy zastosowaniu szczegółowych zasad:

– Mniejsza liczebność grup, zgodna ze standardami wyznaczonymi przez IDPH. Stosunek pracowników do obozowiczów jest obecnie ustalony na 1:15;

– Rejestracja będzie odbywać się według grup wiekowych (np. 6-7, 8-10, 11-12). Dzieci będą pozostawać w swojej grupie wiekowej przez cały dzień;

– Obozowicze będą zachowywać dystans;

– Obozowicze będą zobowiązani do noszenia maski podczas obozu;

– Uczestnicy obozu muszą być w dobrym stanie zdrowia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy choroby, dziecko zostanie odizolowane, a rodzic będzie musiał zabrać dziecko do domu;

– Obozowicze muszą przynosić ze sobą wodę.

Pojemność programu jest ograniczona do wielkości obiektu z uwagi na konieczność zachowywania dystansowania społecznego. Aby sprostać ograniczeniom, rejestracja na obóz dzienny będzie ograniczona do mieszkańców Chicago.

Letnia rejestracja online, która odbywa się za pośrednictwem strony www.ChicagoParkDistrict.com, będzie przebiegać stopniowo:

– Parki położone na zachód od California Avenue i wszystkie programy wirtualne rozpoczęły rejestrację w poniedziałek, 10 maja, o godz. 9.00.

– Parki położone na wschód od California Avenue rozpoczynają rejestrację we wtorek, 11 maja o godz. 9:00.

– Centra gimnastyczne rozpoczynają rejestrację we wtorek, 11 maja o godz. 12.00.

W zależności od liczby miejsc dostępnych w programie, rejestracja osobista rozpocznie się w piątek, 14 maja.

Rejestracja online na programy parkowe w McFetridge Sports Center, Morgan Park Sports Center, Addams Park i Gately Park rozpocznie się we wtorek, 18 maja, rejestracja osobista w sobotę, 22 maja. Programy w tych obiektach trwają od 1 czerwca do 29 sierpnia.

Oprócz obozów dziennych, Park District będzie oferował ponad 80 wirtualnych programów. Programy te obejmują sztukę i rzemiosło, sport i programy fitness.

Szeroki wachlarz możliwości nauki połączonej z wypoczynkiem zapewniają również podmiejskie okręgi parkowe. Szczegóły programów i daty zapisów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych dystryktów. Wyszukiwarkę letnich obozów i zajęć komercyjnych przygotował natomiast portal Chicagokids.com

Katarzyna Korza

k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2097977405 views

REKLAMA

REKLAMA

2097977638 views

REKLAMA

2099774030 views

REKLAMA

2097977781 views

REKLAMA

2097977882 views

REKLAMA

2097977992 views