REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Szef MSWiA: przywracamy kontrole na granicach Polski; dla cudzoziemców są zamknięte

Szef MSWiA: przywracamy kontrole na granicach Polski; dla cudzoziemców są zamknięte

-

Przywracamy kontrole na wszystkich granicach Polski; dla cudzoziemców są zamknięte, choć będą odstępstwa dla tych, którzy w Polsce legalnie pracują; ich czeka 14 dni kwarantanny – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Zapowiedział też opublikowanie dwóch rozporządzeń w tej sprawie.

“O północy, w nocy z soboty na niedzielę, czyli już od pierwszych minut najbliższej niedzieli 15 marca będą obowiązywały nowe daleko idące zmiany w zakresie przekraczania przez obywateli, a zwłaszcza przez cudzoziemców, granicy naszego państwa. Dziś zostaną opublikowane dwa rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych odnoszące się do tej sfery” – poinformował Kamiński.

REKLAMA

“Pierwsze rozporządzenie dotyczy przywrócenia kontroli na wszystkich granicach naszego państwa, drugie wprowadza znaczące ograniczenie, jeżeli chodzi o możliwość przekroczenia granic naszego państwa przez cudzoziemców” – powiedział szef MSWiA.

“Z wielką przykrością komunikuję, że wprowadzamy nową zasadę: jeżeli nie jesteś obywatelem naszego kraju, to nie jest czas na wycieczki, to nie jest czas na odwiedziny znajomych – granica jest zamknięta” – poinformował. Dodał, że będą odstępstwa od tej reguły i będą dotyczyły “cudzoziemców, którzy są na co dzień związani z naszym społeczeństwem, którzy tu legalnie pracują i legalnie przebywają”.

“Te osoby, jeśli w tej chwili są za granicą, będą chciały wrócić tu do Polski jako swojego miejsca pobytu i pracy, będą mogły wrócić, ale będzie jeden warunek: 14 dni kwarantanny zaraz po przekroczeniu granicy” – podał.

Podkreślił też, że decyzja ta nie była łatwa, lecz skonsultowana z ministrem zdrowia. “Musimy zamknąć granice przed koronawirusem” – powiedział Kamiński, przypominając, że koronawirus przyszedł do Polski z zewnątrz. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks