REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoReuters: Holandia chce trybunału ws. zestrzelenia malezyjskiego samolotu

Reuters: Holandia chce trybunału ws. zestrzelenia malezyjskiego samolotu

-

Szczątki malezyjskiego samolotu MH17 na Ukrainie fot.Anastasia Vlasova/EPA
Szczątki malezyjskiego samolotu MH17 na Ukrainie fot.Anastasia Vlasova/EPA

Holandia rozmawia ze swymi sojusznikami na temat powołania trybunału międzynarodowego, który osądziłby podejrzanych o zestrzelenie w zeszłym roku malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad opanowaną przez prorosyjskich separatystów wschodnią Ukrainą.

Reuters informuje o tym we wtorek, powołując się na źródła zaznajomione z tymi rozmowami. Agencja pisze, że szanse na pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności są niewielkie, ale władze holenderskie mają nadzieję, iż domagając się „trybunału w stylu ONZ” z poparciem zachodnich sojuszników mogłyby nakłonić do współpracy Rosję.

REKLAMA

Dwie trzecie spośród 298 osób, które zginęły, gdy malezyjski samolot został zestrzelony 17 lipca, stanowili Holendrzy. Reuters pisze, że rząd Holandii jest pod wielką presją opinii publicznej, która domaga się działań i która w większości jest przekonana, iż Rosjanie albo zestrzelili ten samolot, albo dostarczyli pocisk rakietowy tym, którzy to zrobili.

Powołując się na dwa źródła w Holandii, które zastrzegły sobie anonimowość, Reuters pisze, że złożoność prawna i polityczna skłoniła władze holenderskie do skoncentrowania się na powołaniu międzynarodowego sądu wspieranego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, kiedy już zakończy się wielonarodowe śledztwo i wymienieni zostaną podejrzani.

Agencja cytuje wysokiego rangą przedstawiciela rządu Holandii, który uznał, zastrzegając sobie anonimowość, że „trybunał ONZ-owski jest najlepszą opcją”, ponieważ da największe szanse, że współpracować będą wszystkie zaangażowane kraje.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093102733 views

REKLAMA

2093103018 views

REKLAMA

2094899468 views

REKLAMA

2093103269 views

REKLAMA

2093103407 views

REKLAMA

2093103548 views