REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Premier Szydło złożyła wieńce przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

Premier Szydło złożyła wieńce przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

-

fot. Stanisław Rozpedzik/EPA
fot. Stanisław Rozpedzik/EPA

Premier Beata Szydło w czwartek złożyła wieńce przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu – poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu.

REKLAMA

Wieczorem w Krakowie Szydło spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbanem, który w czwartek przybywa z dwudniową wizytą do Polski. Tematem rozmowy mają być m.in. przygotowania do zaplanowanego na przyszły tydzień szczytu Unii Europejskiej.

Wcześniej szefowie rządów Polski i Węgier w Muzeum Narodowym w Krakowie zwiedzą wystawę malarstwa węgierskiego. Na ekspozycji „Złoty wiek malarstwa węgierskiego” można oglądać prawie 90 prac z lat 1836-1936.

W piątek z Orbanem ma się spotkać również prezes PiS Jarosław Kaczyński – dowiedziała się PAP od polityków PiS.

Premier Węgier przebywa w Krakowie w związku z udziałem w konferencji naukowej pt. “Europa Centralis: losy regionu na przestrzeni dziejów”.

Konferencja, organizowana przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z krakowskim konsulatem generalnym Węgier i Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie, nawiązuje do obchodzonego w 2016 r. stulecia urodzin prof. Wacława Felczaka – historyka, znawcy dziejów Europy Środkowej i Węgier, a także postaci istotnej dla formowania się węgierskiej opozycji demokratycznej w latach 70. i 80.

Orban, który uczestniczył w wykładach prof. Felczaka w tamtym okresie, ma wygłosić wykład poświęcony postaci historyka. Konferencja została też objęta przez szefa węgierskiego rządu honorowym patronatem. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks