REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaNa bieżącoPremier Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USA

Premier Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USA

-

Bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i Stanów Zjednoczonych były tematami poniedziałkowej, telefonicznej rozmowy premier Ewy Kopacz z wiceprezydentem USA. Joe Biden – podał CIR – „potwierdził amerykańskie zaangażowanie w NATO i obecność w tej części Europy”.

Biden – napisano w komunikacie CIR – „dodał, że polskie przywództwo wzmocniło +kręgosłup+ Unii Europejskiej i NATO” i „zaznaczył, że wiarygodność Polski wynika także z dobrej sytuacji polskiej gospodarki”.

REKLAMA

Premier Kopacz „podkreśliła, że zależy jej na utrzymaniu dynamiki rozwoju współpracy z USA w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony i gospodarki” oraz zaznaczyła, iż „docenia fakt, że Stany Zjednoczone jednoznacznie potwierdziły zobowiązania dotyczące obrony sojuszniczej w ramach NATO”.

Wiceprezydent USA złożył też gratulacje Kopacz w związku z powołaniem jej na urząd premiera.

Nowy rząd z premier Kopacz na czele został w poniedziałek powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ministrowie objęli swoje resorty. We wtorek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej Rady Ministrów. 1 października Kopacz wygłosi expose i zwróci się do Sejmu o wyrażenie wotum zaufania jej rządowi. (PAP)

Na zdjęciu:

Ewa Kopacz fot.Radek Pietruszka/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2103376928 views

REKLAMA

2103377161 views

REKLAMA

2105173553 views

REKLAMA

2103377304 views

REKLAMA

2103377404 views

REKLAMA

2103377513 views