REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Po trzęsieniu ziemi Facebook poinformuje znajomych, że jesteś bezpieczny

Po trzęsieniu ziemi Facebook poinformuje znajomych, że jesteś bezpieczny

-

Facebook wprowadza nowe narzędzie o nazwie “Raporty o bezpieczeństwie” (“Safety Check”), które umożliwią użytkownikom przebywającym w rejonach klęsk żywiołowych poinformowanie znajomych i rodziny, że są bezpieczni – podała w czwartek agencja AP.

Ponad miliard użytkowników portalu społecznościowego będzie mogło korzystać z tej funkcji na komputerach i urządzeniach mobilnych. Nowe narzędzie będzie dostępne nie tylko na smartfonach, ale też na klasycznych telefonach komórkowych. Tych ostatnich do wejścia na Facebooka nadal używa wiele osób, głównie w krajach rozwijających się.

REKLAMA

Jak pisze AP, już teraz po trzęsieniach ziemi i innych kataklizmach wielu użytkowników za pomocą Facebooka informuje bliskich, że nic im się nie stało. Jednak według portalu narzędzie o nazwie “Raporty o bezpieczeństwie” sprawi, że powiadamianie o tym będzie łatwiejsze. Pierwowzór funkcji powstał po trzęsieniu ziemi i gigantycznym tsunami w Japonii w 2011 roku.

Po aktywowaniu narzędzia będzie ono określało położenie użytkownika na podstawie miasta, które ustawił w swoim profilu, ostatniej lokalizacji lub miasta, w którym łączy się z internetem. Gdy użytkownik będzie przebywał w miejscu dotkniętym katastrofą, “Raporty o bezpieczeństwie” wyślą mu powiadomienie z pytaniem, czy wszystko z nim w porządku.

Jeśli użytkownik odpowie twierdząco, jego znajomi z Facebooka zostaną o tym poinformowani w powiadomieniach i w aktualnościach. Na pytanie nie można odpowiedzieć przecząco. Użytkownik może jednak zaznaczyć, że nie przebywa w miejscu kataklizmu. Jest też opcja poinformowania, że bezpieczni są również znajomi użytkownika. Tę informację muszą jednak zatwierdzić ci, których to dotyczy. (PAP)

fot.Peter DaSilva/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

3 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA